Otwornica ISOL FAMAG 2155Przy budowie nowoczesnych domów lub renowacji starszych objektów coraz częściej znajdują zastosowanie materiały izolacyjne typu wełna szklana, wełna skalna, styropian lub płyty z włókna drzewnego. W praktyce często zachodzi potrzeba wykonania przelotowych odwiertów instalacyjnych w tego typu materiałach.

Problem zaczyna się w momencie, w którym zastanawiamy się jakim narzędziem uda nam się szybko i estetycznie wykonać otwór.

W ofercie handlowej producentów narzędzi nie można było do tej pory znaleźć odpowiednich otwornic radzących sobie z tymi materiałami. Nie lada sztuką jest dla niejednego profesjonalnego wykonawcy, wykonanie idealnie czystych odwiertów pod puszki elektryczne na przyklad w płytach z włókna drzewnego.

O wadze precyzji i jakości przy tego typu odwiertach nie trzeba chyba nikogo przekonywać.
Rozwązanie problemu niesie ze sobą innowacyjny produkt z asortymentu firmy FAMAG®. Nowe otwornice FAMAG® seria 2155 posiadają podwójny szlif o falistym profilu, umożliwiający wykonywanie czystych odwiertów w prawie wszystkich materiałach izolacyjnych do grubości 100 mm (głębokość cięcia 105 mm)

Wykonywanie odwiertów w płytach z włókna drzewnego, wełnie mineralnej, styropianie, piance poliuretanowej, skórze, gumie, celulozie czy wykładzinyach syntetycznych nie jest już udręką przy użyciu nowych otwornic FAMAG®.

Budowa otwornic FAMAG® umożliwia cięcie materiałów nie opierając się na obróbce wiórowej, która w przypadku izolacji o włóknistej budowie jest mało efektywna. Praca nowymi otwornicmi FAMAG® jest oparta na zasadzie cięcia nożem do pieczywOtwornica ISOL FAMAG 2155 2a.

Otwornice do izolacji FAMAG® nie posiadają trzpienia centrującego ustawiającego narzędzie w osi.

Z uwagi na elastyczność wierzchniej warstwy materiałów izolacyjnych, otwornice są ”zatapiane” bezpośrednio w materiale. Samo cięcie jest dziecinnie łatwe i po chwili otrzymujemy otwór bez wyszarpań na krawędzi.

Dodatkową cechą najnowszego produktu firmy FAMAG® jest możliwość prostego wyciągnięcia urobku z wnętrza otwornic. Możliwe jest to dzięki zwolnieniu zatrzasku i przesunieciu korony na trzpieniu w stronę uchwytu wiertarki i tym samym wypchnięciu urobku. Dzięki tej metodzie niwelowane są częste uszkodzenia samego narzędzia w następstwie potrzeby operacyjnego „wydłubywania” urobku z jego wnętrza.

Jedną z dodatkowych zalet rezultujących z użycia tych innowacyjnych narzędzi jest możliwość użycia urobku jako zatyczki do wcześniej wykonanych otworów. Brak otworu centrującego w samym urobku i redukcja grubości ścianki otwornic do minimum, pozwala na wykonanie znikomo mniejszych zaślepek od średnicy samych otworów. Przy użyciu niewielkiej ilości kleju mamy możliwość zamknięcia wcześniejszych lub błędnie wykonanych otworów. Ta cecha przyczynia się bezpośrednio do oszczędności czasu, nerwów oraz pieniędzy rzemieślnika i inwestora.

W asortymencie FAMAG® dostępne są aktualnie następujące średnice: 35, 65, 68, 74, 121 i 106,5 mm oraz trzpień wypychający do otwornic FAMAG®.

logo FAMAG