FAMAG Vario 180Każdy zna ten problem, kiedy w trakcie wykonywania odwiertów pod połączenia śrubowe trzeba wykonać pogłębienia pod główkę wkrętu, a pasującego do średnicy wiertła pogłębiacza właśnie nie mamy pod ręką.
Z pomocą przychodzi rozwiązanie z asortymentu firmy FAMAG® o nazwie VARIO 90° (symbol 2202) lub VARIO 180°(symbol 2204).
Regulowany, nasadowy pogłębiacz FAMAG® VARIO z węglikiem spiekanym (HM), mocowany jest bezpośrednio na wiertle o średnicy od Ø 3 mm do Ø 8 mm. Pogłębiacz składa się z dwóch elementów łączonych ze sobą śrubami zaciskowymi umożliwiającymi jednoczesne pozycjonowanie pogłębiacza na wiertle. FAMAG® posiada w swojej ofercie dwa rodzaje regulowanych pogłębiaczy nasadowych:

Vario90 i 180
1. Znany i ceniony pogłębiacz nasadowy „VARIO 90“ do wykonywania pogłębień o kącie 90°- pogłębienia pod główki wkrętów.
2. Nowy na rynku pogłębiacz nasadowy „VARIO 180“ do wykonywania pogłębień pod połączenia śrubowe lub wkręty z główkami cylindrycznymi.
Obydwie wersje posiadają ostrza z węglików spiekanych, dzięki którym możliwe jest wykonanie precyzyjnych i czystych pogłębień we wszystkich rodzajach drewna oraz materiałach drewnopochodnych i laminatach.

Montaż narzędzia:
Pogłębiacz nasadowy mocuje się bezpośrednio na wiertle. Fazy wewnątrz narzędzia umożliwiają osadzenie go dokładnie w osi wiertła. Po ustawieniu długości wiertła należy docisnąć śruby mocujące.mocowanie

 

 

logo FAMAG