Wellness to obco brzmiąca nazwa, oznaczająca styl życia, którego zasadą jest osiągnięcie harmonii ciała i duszy. To działania, mające na celu ochronę naszego zdrowia i poprawę samopoczucia. Kierując się zasadą wellness, powinniśmy codziennie gromadzić wokół siebie dobrą energię, dbając o to, by po męczącym dniu móc się zrelaksować. Pomoże nam w tym polski producent, Sanplast S.A., który oferuje produkty pozwalające na osiągnięcie pełnego relaksu w zaciszu własnej łazienki.

Hydroterapia
Doceniano ją już w starożytności, gdzie była wykorzystywana jako metoda leczenia i niwelowania stresu. Jednak dopiero od niedawna jest ogólnodostępna i można z niej korzystać w warunkach domowych. Hydroterapia opiera się na trzech prostych elementach: ciepło, zanurzanie się w wodzie i ruch wody zwany hydromasażem. Ciepło rozszerza naczynia krwionośne i przyspiesza obieg krwi w organizmie, przez co umożliwia szybszą regenerację tkanek i mięśni. Strumienie wody skierowane we właściwe miejsca na ciele, stymulują i relaksują punkty zapalne. Masaż prowadzi do poprawy elastyczności skóry, usprawnia krążenie, pomaga wyeliminować przewlekłe bóle pleców, ramion, krzyża, bóle stawów, niesie ukojenie osobom, które cierpią na bezsenność, stany niepokoju czy stres.
Popularność tego rodzaju zabiegów spowodowała wzrost zainteresowania urządzeniami do hydromasażu i rozwinięcie rynku w tym kierunku. Obecnie w ofercie wellness Sanplast znajdziemy trzy rodzaje systemów hydromasażu: wodny, powietrzny i mieszany w czterech seriach: Basic, Classic, Free Line, Comfort. Taki wybór pozwala na optymalne dopasowanie urządzenia do potrzeb jego użytkowników. Wannę z hydromasażem można ustawić niemal w każdej łazience. Wystarczy 5 m² w pomieszczeniu z dobrą wentylacją – urządzenie z hydromasażem generuje, bowiem większą wilgotność.
By wzbogacić efekt wellness możemy uzupełnić naszą wannę w zestaw do chromoterapii i aromaterapii. Elementy te dostępne są w ofercie marki Sanplast. Ich zastosowanie spotęguje dobroczynne działanie hydroterapii, pozwalając cieszyć się kompletnym relaksem w domu.

Chromoterapia
Terapia barwami doskonale pogłębia odczucie relaksu oraz wspomaga leczenie wielu chorób. W wannach Sanplast realizowana jest przez 2 punkty świetlne z diodami LED pozwalające na wybór 8 kolorów. Każdy z dostępnych kolorów prowadzi do osiągnięcia innego upragnionego efektu. Może m.in. wspomóc krążenie, dodając energii (czerwony), ułatwić koncentrację, regulując pracę serca (pomarańczowy), wspomóc dolegliwości żołądkowe (żółty), dodać pewności siebie i uspokoić skołatane nerwy (zielony), wspomóc leczenie reumatyzmu i dolegliwości gardłowych (niebieski), objawy zatruć (indygo), budowy białych krwinek (fioletowy), czy wprawić w dobre samopoczucie, oczyszczając kołaczące się myśli (biały).
Opcja ta daje możliwość wyboru jednego z trzech programów automatycznych, które różnią się między sobą częstotliwością i czasem zmiany kolorów. Każdy z programów (rotacyjny, energetyzujący i relaksacyjny) został dobrany w taki sposób, by regenerować i wzmacniać organizm, łagodzić objawy chorób i dodawać energii.

Aromaterapia
Kąpiele są najprostszym i najwygodniejszym sposobem stosowania aromaterapii, która stanowi nieodłączny element zdrowego życia oraz filozofii wellness. Jej zbawczego oddziaływania na ludzki organizm nie sposób przecenić. Aromaterapia w wannach Sanplast to rewitalizująca kuracja zapachem, wykorzystująca tylko naturalne substancje roślinne. Seanse kąpielowe wzbogacone olejkami eterycznymi to relaks i odprężenie zarówno dla ciała jak i umysłu. Dobroczynne składniki subtelnych nut zapachowych wnikające do organizmu podczas kąpieli i masażu, przywracają harmonię i równowagę emocjonalną, tonizują nastroje, wyciszają lub stymulują. Dodatkową ich zaletą są liczne właściwości medyczne: bakteriobójcze, przeciwzapalne, rozkurczowe oraz rozgrzewające. Zapachy potrafią wspomóc leczenie wielu dolegliwości, jak choćby migrenowe bóle głowy, nadmierną senność, czy bóle mięśni. Dostępne w asortymencie marki Sanplast subtelne nuty zapachowe wprawią w doskonały nastrój, podnosząc naszą samoocenę.

Nasze zdrowie i dobre samopoczucie zależą w głównej mierze od nas samych. Dzięki propozycjom marki Sanplast już niewielkim nakładem, możemy zbliżyć się do sedna filozofii wellness, biorąc odpowiedzialność za jakość swojego życia. Zabiegi hydroterapeutyczne z wykorzystaniem aromaterapii i chromoterapii pozwolą nam zniwelować dolegliwości zdrowotne, oczyścić umysł, poddając się pełnemu odprężeniu. Po ciężkim dniu w pracy ich terapeutyczne właściwości doceni każdy.