Pracodawcy dwoją się i troją zastanawiając się co zrobić by zyskać zaangażowanych i pełnych entuzjazmu pracowników, którzy wzbogacą ich team o świeżość i zapał, jakiego często brakuje w firmach. Stosunkowo łatwo jest znaleźć pracownika, który spełnia wymagania na dane stanowisko, ale osoba która dodatkowo utożsamia się z projektem i jest pełna pomysłów to prawdziwy skarb dla zespołu, tym bardziej że często takie osoby są w stanie pociągnąć za sobą innych. Każdy talent należy pielęgnować. Tym bardziej, że to właśnie wybitne jednostki są największym generatorem zysków.

Polskie firmy są coraz bardziej świadome tego, że w wartościowych pracowników opłaca się inwestować. Jeśli chcemy przyciągnąć zmotywowanych pracowników i zależy nam na tym, aby byli oni wobec nas lojalni to  narzędziem motywacji powinna być nie tylko adekwatna do jakości wykonywanej pracy wypłata, ale również bonusy w formie pozapłacowej. Karta sportowa, bilety do kina? TO JUŻ BYŁO! Nowoczesne firmy idą o trzy kroki dalej. „Jestem wartościowym pracodawcą bo dbam o ZDROWIE moich pracowników, nie tylko oferując im pakiet opieki medycznej, ale wychodząc na przeciw ich faktycznym potrzebom. Wiem jak ważny jest komfort emocjonalny i rozwój osobisty dlatego inwestuję w swoich pracowników, przez co utrzymuję ich zaangażowanie na stałym i najwyższym poziomie. Dbam by poziom stresu zawsze utrzymywany był na wodzy. Moi pracownicy regularnie korzystają z usług i konsultacji specjalistów, które raz w miesiącu organizowane są  w naszej firmie. Także stała współpraca z coachem rozwoju personalnego przyniosła naszej firmie ogromne korzyści. ” – mówi jeden z klientów firmy Workmed, która w jego spółce z powodzeniem prowadzi dwuletni projekt Corporate Wellness.

Workmed to lider w dostarczaniu usług i produktów dla polskich i zagranicznych brandów, które służyć mają wprowadzeniu kultury zdrowia i podniesieniu standardów jakości pracy. „Wierzymy, że każda firma może być zarządzana w sposób inteligentny i jesteśmy przekonani, że inwestowanie w zdrowie pracowników, rozumiane nie tylko jako zdrowie fizyczne ale także zdrowie emocjonalne, jest ruchem który zwraca się z nadwyżką”- mówi prezes firmy Paweł Kwiatkowski. Jego słowa potwierdzają najnowsze badania i statystyki: zaangażowany pracownik pracuje średnio o 20% wydajniej i generuje większe (nawet trzykrotnie!) przychody dla firmy. Takich pracowników jest tylko 13%,  są jednak dla firmy najbardziej wartościowi – wprowadzają innowacje i rozwijają ją.

Zaangażowanie pracowników to siła napędowa każdej organizacji, która przynosi sukces. Być albo nie być Twojej firmy zależy od jakości produktów i usług, jakie dostarczasz na rynek. Pamiętaj że konkurencja nie śpi. Podczas gdy Ty liczysz każdy grosz zainwestowany w benefity dla Twoich pracowników, inne firmy robią wszystko by stworzyć swoim zatrudnionym jak najlepsze warunki pracy, a tym samym zapewnić sobie zyski i sukces, wynikające z efektywności ich pracowników.