– Blisko 40 procent powierzchni już wynajęte firmie Geis Group

Prologis, Inc. (NYSE: PLD), globalny lider nieruchomości dystrybucyjnych, poinformował dziś, o rozbudowie Prologis Park Bratislava o kolejne 23 700 metrów kwadratowych.

Prologis Park Bratislava (2)_mini

Budynek DC7B, którego ukończenie planowane jest na koniec bieżącego roku, jest już wynajęty w blisko 40 procentach przez Geis Group, jednego z największych dostawców kompleksowych usług transportowych i wysokiej jakości usług logistycznych w Czechach. Geis Group przeniesie się z dotychczasowej siedziby w Bratysławie do nowego budynku typu cross-dock na terenie Prologis Park Bratislava, zlokalizowanego przy pierwszym zjeździe w autostrady D1, 24 kilometry na południe od słowackiej stolicy i 2 kilometry od miasta Senec.

 

Po zakończeniu budowy DC7B park będzie oferował łącznie powierzchnię 232 000 metrów kwadratowych. Jest to kolejna inwestycja po niedawno oddanym do użytku obiekcie spekulacyjnym DC7A o powierzchni 24 500 metrów kwadratowych, który obecnie jest już w 100 procentach wynajęty. Ostatnia transakcja najmu 4 600 metrów kwadratowych w tym budynku została zawarta w maju z DB Schenker, spółką należącą w całości do Deutsche Bahn AG.

 

„Bardzo cieszymy się z rozpoczęcia kolejnej inwestycji na terenie Prologis Park Bratislava” – powiedział Ben Bannatyne, Dyrektor Zarządzający Prologis na Europę Środkową i Wschodnią. „Wynajęcie blisko 40 procent powierzchni jeszcze przed zakończeniem budowy obiektu potwierdza, że Prologis Park Bratislava jest cenioną lokalizacją dla bratysławskiego i słowackiego rynku nieruchomości dystrybucyjnych”.

 

Z portfolio o łącznej powierzchni 430 000 metrów kwadratowych zlokalizowanych w trzech parkach dystrybucyjnych w Bratysławie (Senec), Galancie (Gan) i Nove Mesto, Prologis jest wiodącym dostawcą powierzchni magazynowej na Słowacji (stan na 31 marca 2014 r.).

 

 

###

 

 

O Prologis

Prologis, Inc., jest wiodącym właścicielem, zarządcą i deweloperem nieruchomości przemysłowych, działającym na rynku globalnym oraz na rynkach regionalnych w obu Amerykach, Europie i Azji. Prologis jest właścicielem lub inwestorem (w ujęciu skonsolidowanym lub poprzez nieskonsolidowane spółki joint venture) nieruchomości i projektów deweloperskich o oczekiwanej łącznej powierzchni 53.3 miliona metrów kwadratowych w 21 krajach (stan na 31 marca 2014 roku). Wśród ponad 4 700 klientów, którym firma wynajmuje nowoczesne obiekty dystrybucyjne, są między innymi przedsiębiorstwa produkcyjne, firmy z branży handlu detalicznego, firmy transportowe, zewnętrzni dostawcy usług logistycznych oraz inne przedsiębiorstwa.