Karmy dla zwierząt marki Royal Canin zdobyły uznanie na całym świecie. Wszystko dlatego, że są cenionym produktem zawierającym duże ilości wartości odżywczych, których do prawidłowego rozwoju potrzebuje nasz pupil.

Jakość karmy klasyfikowana jest wieloma parametrami. Pod uwagę bierze się takie aspekty, jak tolerancja pokarmowa, wpływ na kondycję fizyczną i reprodukcyjną, sierść czy smakowitość. Aby zatem wyprodukować pokarm spełniający najwyższe oczekiwania czworonożnych przyjacieli, dokonuje się specjalnej receptury składników, które wzajemnie się ze sobą uzupełniają. I w tym właśnie tkwi sukces karm marki Royal Canin.

Należy zauważyć, że podobnie jak artykuły spożywcze przeznaczone do sprzedaży poddawane są licznym kontrolom, równie restrykcyjne warunki musi spełniać żywność dla zwierząt. Ichroyal-canin wyznacznikiem są rożnego rodzaju testy, przeprowadzane przez wykwalifikowanych pracowników laboratoryjnych oraz inżynierów technologii żywności. Aby mieć pełną świadomość wypuszczanego na rynek towaru, rocznie wykonuje się ponad 50 tysięcy prób, z czego większość jest określana mianem „podwójnych ślepych prób”. Cóż to oznacza? Mianowicie fakt, iż pewna grupa specjalistów Royal Canin otrzymuje do przebadania losowo wybrane próbki karm. Każda z nich ma przypisany numer, dzięki czemu nie stanowi problemu jej późniejsze zidentyfikowanie. Następnie próbki trafiają do odrębnego zespołu specjalistów, którzy badają je pod ściśle określonym kątem, zupełnie nie zdając sobie sprawy o ich pochodzeniu, na koniec wypełniając specjalny formularz. Oba dokumenty trafiają potem w ręce niezależnego eksperta, który na ich podstawie dokonuje raportu.

Badania kliniczne przeprowadzane są w najnowocześniejszych laboratoriach, przy udziale najwybitniejszych specjalistów z dziedziny weterynarii. Wiedza i doświadczenie osób pracujących przy produkcji karmy Royal Canin sprawia, że produkt finalny, jaki trafia w ręce potencjalnych odbiorców jest towarem najwyższej jakości.

Dużym atutem dla producentów jest prowadzenie stałej współpracy z właścicielami, lekarzami weterynaryjnymi oraz właścicielami psów, gdzie dokonuje się wymiana opinii oraz własnych spostrzeżeń. Produkty marki Royal Canin zasłynęły na świecie doskonałym wpływem na zdrowie, kondycję i samopoczucie czworonogów. Wyszukana kompozycja składników zapewnia bardzo dobrą smakowitość oraz strawność. Dlatego kupując produkty tej marki zyskujemy pewność, że kupujemy dla swojego pupila coś najbardziej cennego.