Pojawiła się nowa, już 6 wersja oprogramowania 2ClickShop, która zawiera wiele zmian i nowych funkcjonalności. Najważniejsze z nich to integracja w czasie rzeczywistym z systemami handlowo – magazynowymi Symfonia Forte firmy Sage oraz CDN XL firmy Comarch.
2ClickShop we współpracy z programem magazynowym na bieżąco kontroluje stany magazynowe i ceny produktów dostępnych w e-sklepie, systemie B2B czy Allegro. Zamówienia oraz transakcje dokonywane z dowolnej ilości kont allegro automatycznie przenikają do programu ERP w czasie rzeczywistym. To jedynie oprogramowanie na rynku, które zapewnia natychmiastową aktualizację danych. Co ważne, zostało zintegrowane z większością popularnych programów magazynowo-handlowych.
– Wprowadzenie integracji Real-time z ERP to przyszłość i przełom w funkcjonowaniu e-biznesu. Rozwiązanie wprowadza wiele udogodnień. Przede wszystkim oznacza automatyzację procesów w firmie, zwiększenie wydajności oraz możliwości sprzedaży wielokanałowej pod kontrolą systemu. Większość platform e-commerce dostępnych na polskim rynku komunikuje się z programami ERP na zasadzie wymiany plików, według ustawionego harmonogramu aktualizacji. Przy równoległej sprzedaży wielokanałowej stanowi to znaczący problem – tłumaczy Mirosław Sobieraj, Członek Zarządu Trol InterMedia, właściciela marki 2ClickShop. – Pełna integracja kanałów sprzedaży online z systemem ERP gwarantuje klientowi dostępność zamawianego towaru, czyli zadowolenie z transakcji i pozytywną opinię np. z Allegro. Poza tym, to rozwiązanie korzystne również ekonomicznie – pozwala znacząco zredukować koszty obsługi zamówień oraz magazynowania – dodaje Mirosław Sobieraj.
Wdrożenie platformy integrującej wszystkie kanały sprzedaży, czyli platform aukcyjnych, sklepów online, systemu zamówień B2B, dostawców oraz sklepów i hurtowni stacjonarnych przyczynia się do zwiększenia efektywności funkcjonowania całej firmy. Obecnie oprogramowanie 2ClickShop współpracuje z systemami Softlab, CDN XL, Optima, Comarch ERP, System Symfonia, Symfonia Forte, StramSoft prestige, Enova, WF-MAG, WAPRO, Subiekt GT.
– Poszukiwaliśmy rozwiązania sklepu, które pozwoli na pełną integrację w czasie rzeczywistym z wieloma magazynami programu CDN XL, systemem kurierskim oraz zostanie wykonane w wersji responsywnej. 2ClickShop spełnił nasze oczekiwania. Zauważamy wzrost konwersji a proces od zamówienia przez wysyłkę do fakturowania odbywa się w pełni automatycznie – Kamila Błażejewska, black-lashes.pl
Poza dużymi zmianami w funkcjonalności 2ClickShop pojawił się także nowy panel administracyjny, gdzie szczególny nacisk położono na jego użyteczność. Panel ma być przede wszystkim intuicyjny dla użytkowników. Poza tym klient może sprawnie obsługiwać e-sklep z urządzeń mobilnych tj. tablety. Na uwagę zasługuje także atrakcyjny design panelu administracyjnego
2Click Real-Time Exchange Data rewolucjonizuje procesy sprzedaży wielokanałowej offline i online, eliminuje pomyłki, automatyzuje procesy od zamówienia do rezerwacji i fakturowania w programie ERP. Pozwala na nieograniczony rozwój biznesu.