Marzec – miesiącem targów pracy w kalendarzu studentów i absolwentów uczelni wyższych, w Warszawie. Za nami Akademickie Targi Pracy Jobbing, a już jutro – Targi Praca.pl. I tym razem firma Kongsberg Automotive Pruszków zaprasza na konsultacje z przedstawicielami działu HR oraz po najświeższe informacje nt. konkursu „Innovate with Kongsberg Automotive. Choose your automotive career path”.

W minionym tygodniu, podczas 10-tej już edycji Akademickich Targów Jobbing, wielu zwiedzających pozostawiło swoje CV u specjalistów ds. HR oraz wypełniało formularze, aplikując do zakładu w Pruszkowie. – Aktualnie poszukujemy specjalistów na stanowiska, takie jak: Inżynier Procesu, Inżynier Jakości, Project Manager, Inżynier ds. Nowych Technologii, Automatyk czy Technik Utrzymania Ruchu – wymienia Natalia Kuszwara, Specjalista ds. Personalnych Kongsberg Automotive Pruszków. – Poszukujemy kadry inżynieryjnej, ale nie tylko. Zapraszamy również absolwentów do udziału w rocznym programie stażowym, w trakcie którego pracownik, co trzy miesiące poznaje inny dział w naszej firmie.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się również gra: Lean Game!, poprowadzona przez Jarosława Szcześniaka i Tomasza Szozdę, Koordynatorów Lean Kongsberg Automotive Pruszków. Każdy z uczestników miał okazję wcielić się w role organizatorów oraz uczestników tradycyjnego procesu produkcyjnego: menedżera, klienta czy montera. – To gra symulacyjna, która na bardzo prostych produktach – a dziś były to latarki – pozwala pokazać nam wszystkie narzędzia lean’owskie, takie jak: zbalansowanie czy redukcja czynności niedodających wartości. Część graczy to pracownicy linii produkcyjnej, którzy produkują latarki. Jest klient – który odbiera od nas towar. Są również pracownicy – obserwatorzy, którzy opisują pomysły w trakcie produkcji, w celu kolejnego usprawnienia, przy podjęciu kolejnej próby. Ma to za zadanie zoptymalizowanie i maksymalne wyeliminowanie strat produkcyjnych. – tłumaczy Jarosław Szcześniak, koordynator Lean Kongsberg Automotive Pruszków. – Tę grę stosujemy u nas od dość dawna. Ma ona za zadanie, nie tylko sprawdzić sprawność manualną pracownika, ale w szczególności nauczyć go, aby potrafił dostrzegać straty w procesie i mógł sam swoje stanowisko pracy usprawnić.

Najbliższe dwa dni to prawdziwa gratka dla studentów oraz świeżo upieczonych absolwentów uczelni wyższych. Zwłaszcza dla tych, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z motoryzacją. W środę i czwartek, 9-10 marca, w Bibliotece Uniwersyteckiej przy ul. Dobrej, w Warszawie, wszyscy zainteresowani pracą, płatnym stażem czy praktykami w pruszkowskim zakładzie, po raz kolejny będą mieli możliwość, aby spotkać się z przedstawicielami działu HR (Zarządzanie Zasobami Ludzkimi). To tu dowiedzą się najwięcej na temat produktów, specyfiki produkcji oraz rozwoju firmy, a przede wszystkim uzyskają informacje dot. aktualnych ofert pracy. – Nieustannie poszukujemy nowych pracowników, nie tylko tych doświadczonych, ale również świeżo upieczonych absolwentów. Z myślą o tej grupie osób, uruchomiliśmy w marcu bieżącego roku konkurs „Innovate with Kongsberg Automotive. Choose your automotive career path”. Uczestnicy mają możliwość zaprojektowania, ale również wykonania fotela przyszłości. Czekamy na innowacyjne projekty, które naprawdę nas zaskoczą! – tłumaczy Natalia Kuszwara, Specjalista ds. Personalnych Kongsberg Automotive Pruszków.

***

Kongsberg Automotive to norweski holding, działający w branży motoryzacyjnej od ponad 50 lat. Produkuje się tu, m.in. maty grzewcze, systemy wentylowania foteli samochodowych, regulacji podparcia lędźwiowego, a także masażu, które są montowane w większości pojazdów na świecie, takich marek jak: Volvo, BMW, Daimler, Jaguar, Land Rover, Volkswagen, Audi, Porche, Ferrari, GM, Renault, Citroen, Peugeot, FIAT, Toyota, Maserati czy Bentley.

W Polsce Kongsberg Automotive działa już od 15 lat w Pruszkowie i zatrudnia obecnie ponad 1000 pracowników. W swojej produkcji firma wykorzystuje najnowsze technologie, stąd część linii produkcyjnych jest wyposażona w roboty. Kongsberg Automotive jest zakładem wyjątkowym pod względem innowacyjności i wyróżnia się na tle innych produkcji w naszym kraju.

www.kainnovate.pl