Podczas Wielkiej Gali 25 lat Wolności dla Polskiej Przedsiębiorczości, Kapituła Plebiscytu nagrodziła spółkę Arcus S.A. nagrodą „Firma 25-lecia Wolności RP”. Nagroda ta, przyznana w kategorii „Nowoczesne technologie, Innowacyjność”, jest kolejnym potwierdzeniem najwyższej jakości usług i skuteczności rozwiązań z oferty Grupy Arcus.

Wyróżnienie przyznano za wieloletnią działalność w dziedzinie usług IT dla biznesu. Arcus od lat dostarcza nowoczesne rozwiązania, które pozwalają przedsiębiorcom optymalizować funkcjonowanie ich firm. Wśród usług oferowanych przez Arcusa wyróżnić można m.in. rozwiązanie Arcus Kyocera MDS z systemem Vario.ONE. Usługa ta była już wielokrotnie nagradzana, między innymi w ubiegłym roku godłem „Teraz Polska” w kategorii „Najlepsze produkty i usługi”.

„Czujemy się bardzo szczęśliwi, że tak ważna dla wszystkich polskich przedsiębiorców i Polaków nagroda trafiła do nas. 25 lat wolności dla polskiej gospodarki, to czas, jaki wykorzystało wielu przedsiębiorczych ludzi. Historia Arcusa doskonale wpisuje się w ten jakże ważny dla historii Polski czas. Jestem przekonany, że dobrze go wykorzystaliśmy. Zbudowaliśmy przez te lata nowoczesną firmę, które oferuje usługi i rozwiązania o najwyższej jakości, z sukcesem konkurując na polskim rynku zarówno w przedsiębiorstwami krajowymi, jak i zagranicznymi. Otrzymane wyróżnienie jest obok satysfakcji naszych klientów i partnerów biznesowych najlepszym podsumowaniem naszej działalności” powiedział Michał Czeredys, Prezes Zarządu Arcus S.A.

Podczas uroczystej gali wręczono szereg nagród specjalnych dla firm, osób i instytucji, które w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju Polski w minionym ćwierćwieczu. Przedsiębiorcami 25-lecia Wolności RP zostali m.in. Zygmunt Solorz-Żak, Solange i Krzysztof Olszewscy, Mariusz Walter, dr Jan Kulczyk, dr Irena Eris, Roman Karkosik, Leszek Czarnecki czy Mariusz Książek. Osobowościami 25-lecia Wolności RP zostali m.in. Jerzy Owsiak, Krystyna Janda, czy Władysław Bartoszewski. Wśród firm 25-lecia oprócz Arcus S.A., nagrody otrzymały m.in. KGHM Polska Miedź S.A. i Marcpol S.A.

„Nagroda 25-lecia Wolności Dla Polskiej Przedsiębiorczości” to konkurs, którego zadaniem jest wyłonienie grupy najlepszych polskich firm, które osiągnęły w ciągu ostatniego 25-lecia mocną pozycję rynkową. Korzystając z wolności gospodarczej zbudowały ciekawą i atrakcyjną ofertę produktów i usług, a dzięki ich walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym są wzorem dla innych polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw. Konkurs organizowany jest pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP.

 

O GRUPIE ARCUS

ARCUS SA jest jednym z największych na polskim rynku dostawców zintegrowanych systemów zarządzania dokumentem i korespondencją masową. ARCUS SA jest przedstawicielem Kyocera Document Solutions oraz Pitney Bowes w Polsce. ARCUS SA i spółki zależne: T-matic Systems SA oraz ARCUS Systemy Informatyczne Sp. z o.o. dostarczają również kompleksowe rozwiązania oraz usługi z zakresu telematyki i inteligentnych sieci, a także integracji rozwiązań ICT (technologie informacyjno-telekomunikacyjne). Czwartą spółką wchodzącą w skład GRUPY ARCUS jest DocuSoft Sp. z o.o. produkująca systemy do obiegu informacji. Do największych klientów GRUPY ARCUS należą banki, firmy ubezpieczeniowe, firmy z branży telekomunikacyjnej, operatorzy pocztowi i logistyczni oraz administracja publiczna na szczeblu centralnym i lokalnym.