Jak ważne jest, by bezpiecznie zaparkować samochód, wie każdy, komu kiedykolwiek go uszkodzono czy skradziono. Systemy parkingowe RFID PWSK to odpowiedź na potrzebę sprawnej kontroli dostępu do parkingu oraz ewidencji ruchu na wyznaczonym terenie.

Od dłuższego czasu instaluje się systemy parkingowe oparte na nowoczesnych technologiach i ostatnich zdobyczach myśli inżynieryjnej.  Oszczędności po stronie zarządcy parkingu są tak oczywiste, że dziś już na nikim nie robi wrażenia automatycznie otwierany szlaban. Bezobsługowy system parkingowy i nowe technologie teleinformatyczne zastąpiły człowieka z takim powodzeniem, że obecnie jedyną kwestią pozostaje, jak znaleźć elektroniczny system kontroli dostępu, który będzie niezawodny bez względu na warunki atmosferyczne i zdarzenia takie, jak przerwa w dostawie usług internetowych.
Tu z pomocą przychodzi technologia RFID, działająca w oparciu o fale radiowe dalekiego zasięgu. Dzięki tej technologii, system parkingowy RFID PWSK działa bez potrzeby łączenia się z siecią.
Niezawodność centrali i czytników, z których składa się system parkingowy RFID PWSK to wynik wybranej technologii, jednak przełomem w automatyzacji kontroli dostępu do posesji stały się tzw. tagi RFID. Tagi czyli czipy RFID pozwalają na eliminację pilotów otwierających bramę lub szlaban. Czipy RFID przyklejone na szybie pojazdu to komfort dla kierowców – wjazd i wyjazd z parkingu odbywa się bez potrzeby szukania pilota i wychodzenia z samochodu. Wielu klientów decyduje się również na karty RFID, które można udostępniać na określony czas z parkingu. Kartę można samodzielnie aktywować i dezaktywować w dowolnym momencie, co znacznie ułatwia kontrolę nad uprawnieniami dostępu do parkingu. Technologia UHF oraz dołączone do systemu parkingowego oprogramowanie pozwalają na wychwycenie przez czytnik umieszczony w pobliżu szlabanu obiektu już z odległości kilkunastu metrów.
Zadowolenie kierowców z użytkowania parkingu i ich poczucie bezpieczeństwa oraz oszczędność kosztów związana z bezobsługowym działaniem systemu parkingowego RFID to główne powody, dla których coraz więcej firm zaufało automatyzacji kontroli dostępu opartej na technologii radiowej. Myśl techniczna rozwija się dziś bardzo szybko, warto więc wdrażać takie rozwiązania, które w konsekwencji doprowadzą do zadowolenia klientów i rozwoju naszego biznesu. Jednym z takich rozwiązań jest właśnie taka automatyzacja obsługi parkingu, by jego użytkownicy wiedzieli, że ich własność jest w tym miejscu bezpieczna.