Biura typu open space nie od dziś są niezwykle popularne, szczególnie w dużych firmach, zatrudniających sporą liczbę osób. Dobrze zorganizowana przestrzeń nie będzie negatywnie wpływała na pracę, a dzięki niej będzie można zaoszczędzić duże pieniądze na wynajmie lokalu. Prócz odpowiedniej akustyki, o którą koniecznie trzeba zadbać, ważny jest również dobór odpowiednich mebli. Podkreślą one rangę firmy i sprawią, że pracownikom przyjemniej będzie przebywało się w biurze.

Biuro typu open space można zaaranżować na dwa sposoby – klasyczny, gdzie każdy pracownik ma swoje własne stanowisko, ale i również znacznie mniej formalne, gdzie każdy może sobie wybrać odpowiadające miejsce do pracy.

W pierwszym przypadku trzeba przede wszystkim wybrać odpowiednie krzesła i biurka. Najważniejsze, aby pracownikom spędzało się przy nich czas jak najbardziej komfortowo, a trzeba pamiętać, że wszyscy z nich minimum osiem godzin dziennie siedzą przed ekranem monitora w jednej pozycji, z krótkimi tylko przerwami.

Nieuniknione jest to przykładowo w pracy typu call center. Ważne więc jest, aby wybrać wygodne, odpowiednio wyprofilowane krzesła, wykonane z dobrego, solidnego materiału, aby jak najmniej szkodliwie wpływały na kręgosłup. Należy również postawić na dobrej jakości, duże biurko – zazwyczaj prócz komputera, znajduje się na nim mnóstwo ważnych dokumentów i przyborów do pisania, a każde z nich musi mieć swoje miejsce. Nie muszą to być jednak nudne meble – śmiało można postawić na żywe barwy, które pozytywnie wpłyną na wygląd biura, i ciekawe kształty.

Biuro, gdzie pracownik może sobie wybrać dowolne miejsce pracy, również musi być urządzone w odpowiedni sposób. Należy przede wszystkim postawić na wygodne sofy, krzesła czy pufy. Aby zapewnić pracownikom miejsce, gdzie będą mogli w spokoju zająć się ważnym projektem, można wybrać sofy zamknięte z trzech stron ścianką.

Meble biurowe nie muszą być nudne – wśród dostępnych na rynku ofert można znaleźć takie, które ożywią przestrzeń, będą wyglądały niezwykle nowocześnie i oryginalnie. Urządzenie biura można zlecić wyspecjalizowanej firmie, skorzystać z pomocy architekta lub wybrać je samodzielnie, co jednak może zająć zdecydowanie więcej czasu niż profesjonaliście.