Niewielki obszar nowoczesnych apartamentów, co do zasady, nie daje możliwości zorganizowania osobnego biura. Ale miejsca pracy, jednak jest konieczne dla większości z nas. Zatem, co do zasady, projektanci łączą salon z biurem, co stwarza możliwość wypoczynku i pracy w tym samym pomieszczeniu.

Aby podczas pracy nic nie rozpraszało, trzeba jakoś odizolować roboczą strefę od rekreacyjnej. Projekt salonu z biurem zwykle przewiduje takie rozdzielenia, i odbywa się za pomocą różnych technik. W opracowaniu projektu salonu z gabinetem, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę, że dostępność naturalnego światła do pracy to jeden z głównych warunków. Dlatego zwykle obszar roboczy jest obok okna.

Półki z drewna lub płyt kartonowo gipsowych, pomogą w tworzeniu dedykowanego obszaru, który w tym przypadku nie będzie całkowicie odizolowany, a tym samym nie zmniejszy objętości pomieszczenia. Regały te są wykorzystywane do przechowywania książek, teczek z papierami, mogą być ozdobione żywymi roślinami, dekoracyjnymi figurkami.

W salonie z biurem można także wykorzystać zasłony, żaluzje i lekkie firanki, przenośne ekrany składane dla oddzielenia. Wszystko to będzie tworzyło środowisko pracy w strefie biurowej. Więcej mebli do strefy biurowej znajdziesz tutaj.

Jeśli w salonie są nisze i rogi, wykorzystajcie je również do tworzenia miejsca pracy. Meble, na zamówienie będą w stanie zapełnić dostępną przestrzeń, jak to tylko możliwe.

Przy projektowaniu salonu z biurem jest powszechnie stosowany wizualny podział przestrzeni. Zwykle robi się to przy użyciu różnych podłogowych i sufitowych nawierzchni, z różnymi wzorami tapet lub farbą w innych kolorach. Dość często, we wnętrzu gabinetu w salonie używa się sufitów podwieszanych o różnych wysokościach, tym samym podkreślając obecność mini biura. Sufity te mogą być dodatkowo malowana na różne kolory.

Jeśli salon jest połączony z biurem, to ma sens, aby wykorzystać różne wykładziny podłogowe. Dla obszaru roboczego odpowiednią opcją będzie laminat lub parkiet.

Czasami biuro w domu jest podniesione ponad poziom salonu przy pomocy specjalnie zbudowanego podium.

Kolory wnętrza biura salonowego nie powinny się rzucać w oczy, to odciąga od pracy. Odpowiadać tutaj będą spokojne pastelowe kolory, odcienie beżu, szarości lub koloru białego.

Meble w takim gabinecie nie powinny być gabarytne. Jeżeli pomieszczenie jest małe, zamiast biurka można wpasować stolik-półkę, który może być chowany. Nie zbyt duży fotel biurowy i półki dla książek – to wszystko, co jest potrzebne dla wyposażenia mini – biura.