Mamy swoje pasje i umiejętności, często skrywane gdzieś w naszych pokojach i garażach. Mogą być to różnego rodzaju zdolności manualne, które czasem wiążą się z wykonywaniem pięknych przedmiotów, do których należy również biżuteria. Wielokrotnie pojawiały się komentarze, że masz talent? Zacznij na nim zarabiać!

Mydło i powidło

Znane platformy handlowe oferują oczywiście sprzedaż czegokolwiek na rozsądnych warunkach. Przyzwyczailiśmy się jednak, że nieczęsto są to towary luksusowe i każda oryginalność ginie w gąszczu niezliczonych ofert. Zanikają przez to takie wartości jak artyzm czy talent. Szukanie na portalach, gdzie znaleźć można wszystko, dotyczy zazwyczaj sytuacji, gdy klient poszukuje okazji cenowej. W taki sposób niełatwo będzie nam wyrobić swoją markę, która wyłoniłaby się ze wspomnianego gąszczu.

Internetowa galeria sztuki użytkowej

Lepszym pomysłem na rozreklamowanie swoich prac będzie znalezienie portalu, który zajmuje się dystrybucją ręcznie robionych cudeniek (np. w kategorii biżuteria artystyczna na Decobazaar). Warto wspomnieć, że takie portale zazwyczaj prowadzą selekcję produktów, które wystawiane są na sprzedaż. Pozwoli to na sprawdzenie się i uniknięcie ewentualnej wpadki – będziemy mieć pewność, że sygnowany naszym nazwiskiem przedmiot jest wysokiej jakości i godnie reprezentuje powoli tworzoną markę.

Dlaczego biorą procent

Przeciwko portalom o wyżej wspomnianym charakterze można wysunąć jeden argument. Otóż malkontenci słusznie zauważą, iż pewna część kwoty uzyskanej ze sprzedaży trafia do właścicieli strony internetowej. Jest to fakt, ale zdecydowanie nie krzywdzący dla sprzedającego. Dlaczego? Otóż w żadnych innych warunkach początkujący artysta jubiler nie sprzeda swoich tworów w takich cenach, w jakich można je kupić w sprawdzonych, branżowych sklepach internetowych.  Nie zapomnijmy też o tym, że za założenie konta i zamieszczanie zaakceptowanych przedmiotów w ofercie nie jest pobierana żadna opłata.

Kontakt z klientem

Mimo, że przedmioty wystawiane są za pośrednictwem sklepu internetowego, to my pełnimy funkcję sprzedającego, czyli zajmujemy się wysyłką i odpowiadaniem na wszelkie pytania kupującego. Należy być przygotowanym też na ewentualną chęć zwrotu czy wymiany produktu. Nie ma co się denerwować, należy zachować spokój i móc spełnić choć w pewnym stopniu oczekiwania klienta. Zainteresowanie zależne jest też od poziomu obsługi, który to powinien być zachowany na najwyższym poziomie.

Nie ma na co czekać, zacznij sprzedawać swoje samodzielnie wytworzone elementy biżuterii już dziś, a być może uda ci się utrzymać z pasji!