Postanowione. Chcesz rozwijać swoją działalność gospodarczą i podwoić, a nawet potroić dotychczasowe zyski. Musisz nabyć ciągnik siodłowy, ale nie dysponujesz odpowiednią ilością gotówki, aby zrobić to z własnej kieszeni. Co wybrać – leasing czy kredyt? Co będzie dla Ciebie bardziej opłacalne? Z tym pytaniem zmaga się wielu przedsiębiorców. Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. My je przedstawimy.

Dlaczego warto wybrać leasing leasing?

Finansowanie środków trwałych dla wielu początkujących, ale również i doświadczonych, przedsiębiorców to jedyny sposób na rozszerzenie działalności swojej firmy. Aby tego dokonać, trzeba podjąć trudną decyzję. Kredyt czy leasing? Ta druga opcja ostatnimi czasy zyskuje na popularności. W głównej mierze przez bardzo atrakcyjne warunki, które idealnie trafiają w potrzeby świeżo upieczonych właścicieli firm. Wchodząc na stronę https://klf24.pl/oferta-pojazdow/ciagniki-siodlowe,otrzymujesz rozbudowaną ofertę finansowania na ciągniki siodłowe, a także maszyny rolnicze, czy samochody osobowe. Decydując się na taką formę nabycia dóbr, nie musisz dysponować dużym wkładem własnym, a różne formy pozwolą dopasować ratę do Twoich finansowych możliwości.

Więcej korzyści

Co więcej decydując się na leasing, dostajemy możliwość podpisania kilometrówki bądź sezonówki na ciągnik siodłowy. Ta pierwsza forma finansowania gwarantuje nam niższe comiesięczne koszty w przypadku, gdy leasingowany środek trwały nie jest wykorzystywany na tyle często, na ile zadecydowano o tym w umowie. Druga forma pozwala na sezonowe rozłożenie rat. Za ciągnik zapłacimy mniej w martwym okresie, natomiast w sezonie comiesięczne zobowiązanie wraz z zyskami firmy powędruje ku górze. Ciągnik siodłowy można wynająć również z wysokim wykupem. Zmniejsza on wysokość rat i powoduje, że leasingodawca bierze na swoje barki sprzedaż pojazdu po wygaśnięciu umowy.

A może korzystniejszy będzie kredyt?

Sporadycznie zdarza się, że firmy leasingowe nie wychodzą z ofertą dopasowania rat do nowych przedsiębiorców, tłumacząc się krótką działalnością firmy. W takim wypadku zmuszeni jesteśmy do wzięcia kredytu. Jest to od kilkunastu lat bardzo powszechny sposób na pozyskanie nowych środków niezbędnych do wyposażenia firmy. Na plus tego rozwiązania należy zaliczyć stosunkową niską ratę, którą przyjdzie nam co miesiąc płacić. Jest to spowodowane znacznie dłuższym niż w przypadku leasingu okresie trwania umowy.

A co na to bank?

Powszechność kredytów sprawiła, że banki coraz częściej wychodzą do swoich potencjalnych klientów ze spersonalizowaną ofertą. I tak możemy wyróżnić osobny kredyt na nieruchomości, czy w przypadku ciągnika siodłowego – na pojazdy. Poważną wadą kredytu jest natomiast masa dokumentów, jakie trzeba złożyć, aby móc starać się o taką formę finansowania. Potrzebne nam będą m.in. zaświadczenia z ZUS, Urzędu Skarbowego lub nawet biznesplan. W większości przypadków musimy posiadać również odpowiednie zabezpieczenie w postaci hipoteki oraz pozytywną historię kredytową – bez niej ani rusz!

Wybierając pomiędzy leasingiem, a kredytem warto zwrócić uwagę na wszystkie plusy i minusy obu form finansowania. Nie można jednoznacznie stwierdzić, która będzie najlepszą. Ostateczny wybór należy do przedsiębiorcy. Przed zaciągnięciem zobowiązania powinien on przeanalizować swoją sytuację i sprawdzić, w które wymogi bardziej się dopasowuje. Jeśli jesteś początkującym właścicielem firmy – skorzystaj z leasingu.