niszczarki biuroweNiszczarka biurowa do dokumentów zalicza się do urządzeń, które powinny znaleźć się w każdym biurze oraz urzędzie. W asortymencie licznych sklepów dostępne są modele umożliwiające niszczenie niewielkich oraz bardzo dużych ilości papierów. Niszczarki biurowe najczęściej dobiera się w zależności od ilości materiałów, które ulegają zniszczeniu w ciągu dnia. Dostępne są urządzenia przeznaczone zarówno do małych biur, a także dużych urzędów oraz banków. Do dyspozycji klientów są modele biurowe, a także profesjonalne, dzięki czemu każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie.

Kupując niszczarkę warto przyjrzeć się parametrom oferowanych modeli, aby można było długo cieszyć się jej sprawnym działaniem. Niszczarki biurowe zaliczają się do urządzeń mechanicznych często narażanych na duże obciążenia. Bardzo istotne jest to, aby wybrać model o wysokiej jakości wykonania, ponieważ taki model będzie służył przez długi czas. Takie niszczarki dobiera się według zastosowania. Dostępne są niszczarki do domu i małego biura, niszczarki biurowe do około dziesięciu użytkowników, niszczarki dla całego biura oraz niszczarki centralne dla całej organizacji. Bardzo ważnym parametrem jest wydajność niszczarki. Wydajność określa się przez ilość arkuszy papieru, które dane urządzenie jest w stanie zniszczyć w jednym czasie. Zawsze trzeba pamiętać o tym, że niszczenie większej ilości dokumentów niż podane jest to przez producenta z pewnością obniży żywotność urządzenia. Coraz więcej modeli wyposażanych jest obecnie w automatyczny czujnik, który nie pozwalają na przeciążenie niszczarki. W momencie gdy ten czujnik zareaguje to urządzenie zatrzymuje się i wycofuje pobrane arkusze. Wydajność przekłada się też na czas jaki trzeba spędzić przy urządzeniu podczas niszczenia większej ilości dokumentów. Dysponując wydajnym modelem nie trzeba będzie dzielić pliku na kilka partii przed umieszczeniem ich w niszczarce. Statystyki pokazują, że większą wydajnością charakteryzują się urządzenia, które tną poszczególne dokumenty na paski.

Wiele modeli niszczarek pozwala też na niszczenie nośników optycznych oraz kart plastikowych na przykład kart kredytowych, dokumentów tożsamości czy też legitymacji. Niektóre niszczarki biurowe w myśl ekologii wyposażone są w osobny pojemnik na odpady pochodzące z niszczenia takich nośników. Niezwykle nowoczesne są niszczarki oszczędzające energię elektryczną poprzez samoczynne uśpienie po wykonanej pracy. Koszt niszczarek jest bardzo zróżnicowany, bowiem można je kupić za czterysta albo tysiąc pięćset złotych.