Technology Solution Center, spółka technologiczna należąca do Grupy DB Schenker, zorganizuje w najbliższy weekend Hackathon Code4Schenker. 24-godzinny maraton programowania rozpocznie się w samo południe 19 maja, w siedzibie firmy w Warszawie.

– Hackathon Code4Schenker powstał z myślą o ludziach, którzy chcieliby dołączyć do zespołu Technology Solution Center w Warszawie. Skierowany jest do każdego, kto zna dowolny język programowania i potrafi pracować zespołowo. Praca zespołowa jest bardzo ważnym czynnikiem w działalności naszej firmy – mówi Karol Wosiński, Partner and Demand Manager w Technology Solution Center.

Zasady Hackathonu są niezwykle proste – wszyscy uczestnicy są dzieleni losowo na zespoły i pod opieką mentorów w czasie 24h tworzą rozwiązanie odpowiadające na jedno z trzech zadań. Forma rozwiązania jest dowolna – może powstać aplikacja komputerowa, aplikacja telefoniczna lub gra komputerowa.

– Aby jak najlepiej przygotować uczestników opracowaliśmy wprowadzenie dotyczące naszej działalności oraz rozwiązań IT jakie stosujemy. Po upływie 24h Hackathonu uczestnicy będą mieć 5 minut na prezentację przygotowanego rozwiązania oraz 5 minut na odpowiedzi na pytania zadane przez komisję. Najlepszych zaprosimy na rozmowy – wyjaśnia Karol Wosiński – Chcemy aby do nas dołączyli. Oferujemy możliwość podjęcia współpracy z firmą wdrażającą najnowsze technologie i dynamicznie rozwijającą się na rynku IT w segmencie logistyki – dodaje.

Technology Solution Center w Warszawie należy do Grupy DB Schenker. Jednostka, która została utworzona w 2017 roku jest, obok New Delhi w Indiach i Nankin w Chinach, jednym z trzech na świecie centrów kompetencji DB Schenker zajmujących się obsługą IT. Trzy centra działają w trybie Follow the Sun, dzięki czemu użytkownicy otrzymują wsparcie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Centrum w Warszawie odpowiada za region Europy oraz części Azji i Afryki.

Hackathon to metoda pracy silnie powiązana z nowymi technologiami. Jest to rodzaj warsztatów, których uczestnicy wspólnie projektują i realizują innowacyjne przedsięwzięcia.

Aby wziąć udział należy wypełnić formularz na stronie www.dbschenker.com/global/code4schenker.