Koniec roku to znakomity czas na dokonanie podsumowań, także w dziedzinie dostępnej na rynku oferty sprzętu IT. Podobnie jak w ubiegłym roku, redakcja magazynu IT Professional dokonała wyboru najlepszych rozwiązań wykorzystywanych w codziennej praktyce IT, biorąc pod uwagę zarówno produkty dla dużych korporacji, jak i rozwiązania dedykowane małym i średnim firmom. Tytułem „Wybór Redakcji” w kategorii urządzeń wielofunkcyjnych i drukarek biurowych wyróżniona została drukarka monochromatyczna Kyocera FS-4200DN.

„Bardzo cieszymy się z tego wyróżnienia, ale jednocześnie chciałbym podkreślić, że werdykt redakcji IT Professional nie był dla nas zupełnym zaskoczeniem. Już wcześniej otrzymywaliśmy bardzo pozytywne opinie ekspertów i użytkowników, które jednoznacznie świadczą, że rynek ocenia FS-4200DN jako urządzenie o niezwykle wysokiej jakości i wydajności. Znamy także wyniki sprzedaży tego modelu i mogę powiedzieć, że FS-4200DN jest obecnie jednym z najpopularniejszych modeli Kyocery na polskim rynku.” powiedział Michał Gembal, Dyrektor Marketingu Arcus S.A., przedstawiciela Kyocera Document Solutions w Polsce.

Kyocera FS-4200DN wyposażona jest w unikalną, opatentowaną przez firmę Kyocera, technologię bębna ceramicznego. Do produkcji bębna Kyocera wykorzystuje niezwykle wytrzymałe i odporne na temperatury tworzywa ceramiczne, zamiast tworzyw sztucznych, stosowanych powszechnie przez innych producentów drukarek. Dzięki unikalnej technologii Kyocery bęben jest niezwykle trwały i pozwala na wykonanie 500 000 wydruków. Urządzenie potrafi drukować z prędkością nawet do 50 stron A4 na minutę. Wyposażone jest w podajnik o pojemności 500 arkuszy oraz tacę wielofunkcyjną o pojemności 100 arkuszy. Opcjonalnie do FS-4200DN można dołączyć nawet cztery dodatkowe pojemniki o pojemności 500 arkuszy każdy lub masowy podajnik papieru, będący jednocześnie bazą pod drukarkę (rozszerzona, całkowita pojemność wejściowa do 2600 arkuszy). Wydajny toner pozwala na wykonanie 25 tysięcy wydruków. Drukarka w standardzie oferuje 256 MB RAM i kartę sieciową. Standardowo drukarka umożliwia też tryb druku dwustronnego (duplex).

Dzięki swoim unikalnym właściwościom, Kyocera FS-4200DN może pochwalić się niezwykle niskimi kosztami eksploatacji. Jak podkreśla w podsumowaniu redakcja IT Professional, za wydrukowanie jednej strony zapłacimy mniej niż dwa grosze netto.

 

Kyocera FS-4200DN jest dostępna w sieci sprzedaży Arcus SA, wyłącznego przedstawiciela Kyocera Document Solutions w Polsce.

Więcej o Kyocera Ecosys FS-4200DN:

http://www.arcus.pl/aktualnosci/kyocera-fs-4200dn-najoszczedniejsza-drukarka-biurowa-wg-it-professional

http://www.kyoceradocumentsolutions.pl/index/produkty/product/fs4200dn.html

http://www.arcus.pl/oferta/zarzadzanie-dokumentem/produkty/drukarki/drukarki-monochromatyczne/kyocera-fs-4200dn

 

O GRUPIE ARCUS

ARCUS SA jest jednym z największych na polskim rynku dostawców zintegrowanych systemów zarządzania dokumentem i korespondencją masową. ARCUS SA jest przedstawicielem Kyocera Document Solutions oraz Pitney Bowes w Polsce. ARCUS SA i spółki zależne: T-matic Systems SA oraz ARCUS Systemy Informatyczne Sp. z o.o. dostarczają również kompleksowe rozwiązania oraz usługi z zakresu telematyki i inteligentnych sieci, a także integracji rozwiązań ICT (technologie informacyjno-telekomunikacyjne). Czwartą spółką wchodzącą w skład GRUPY ARCUS jest DocuSoft Sp. z o.o. produkująca systemy do obiegu informacji. Do największych klientów GRUPY ARCUS należą banki, firmy ubezpieczeniowe, firmy z branży telekomunikacyjnej, operatorzy pocztowi
i logistyczni oraz administracja publiczna na szczeblu centralnym i lokalnym.

 

O KYOCERA Document Solutions Europe B.V.

KYOCERA Document Solutions jest jednym z wiodących na świecie dostawców rozwiązań z zakresu zarządzaniem dokumentami. Zakres produktów i usług firmy obejmuje drukarki ECOSYS, niezawodne urządzenia wielofunkcyjne, wysokiej jakości materiały eksploatacyjne i szeroki zakres rozwiązań programowych i Managed Services Document (MDS). Oferta KYOCERA Document Solutions zawiera innowacyjne produkty z komponentami o długiej żywotności. Ich użytkownicy korzystają z niskiego całkowitego kosztu posiadania (TCO) rozwiązań oraz wysokiej wydajności
w każdym miejscu pracy. Oferta rozwiązań i usługi Managed Document Services umożliwiają klientom zmniejszenie kosztów, pozytywny wpływ na środowisko oraz poprawę efektywności i niezawodności procesów biznesowych w tym samym czasie. Więcej informacji na stronie: www.kyoceradocumentsolutions.pl.

 

KYOCERA Document Solutions Inc. jest spółką zależną firmy Kyocera Corporation, która w 2009 roku obchodziła swoją 50-ą rocznicę. Zajmująca 531 miejsce na liście 2000 największych światowych firm notowanych na giełdzie magazynu Forbes, Kyocera jest wiodącym producentem nowoczesnej ceramiki, komponentów elektronicznych, ogniw słonecznych i elektronicznego sprzętu biurowego. Długoterminową strategią wzrostu KYOCERA są działania wspierające sektory telekomunikacji, przetwarzanie informacji, ochrony środowiska oraz poprawy jakości życia.