Powszechna informatyzacja robi swoje i coraz więcej firm decyduje się na rezygnację z tradycyjnego obiegu dokumentów zastępując je elektronicznymi wersjami umów czy faktur. Czy takie postępowanie faktycznie ma sens czy jest to może tylko i wyłącznie moda i znak czasów? Zastanówmy się, jakie zalety może mieć e-faktura.

Niepotrzebny trud

Czy zastanawialiście się kiedyś, ile czasu zajmuje wystawienie jednej faktury w Waszej firmie? Taki dokument nie tylko trzeba samemu sporządzić, ale także wydrukować, podpisać, włożyć do koperty i wysłać do kontrahenta. Nie brzmi to jak zadanie specjalnie czasochłonne, lecz im więcej faktur w ciągu dnia musimy wysłać, tym więcej czasu na to tracimy. Nie oszukujmy się, podpisywanie faktur to żmudny obowiązek, z powodu którego tracimy mnóstwo czasu, które moglibyśmy spożytkować na coś znacznie bardziej konstruktywnego. A jeśli zastanowić się nad kosztami obsługi tradycyjnych faktur, to można dojść do wniosku, że tracimy nie tylko mnóstwo czasu (który kosztuje), ale również pieniędzy. Wystarczy policzyć:

  • koszty eksploatacji drukarki,
  • zużycie papieru,
  • kupno znaczków na poczcie,
  • wysyłka listu do kontrahenta.

Sumując te kilkugroszowe wydatki, z pewnością wyjdzie nam, że koszt obsługi jednej faktury wynosi nawet kilka złotych! Jest to horrendalna suma, która na dodatek, nie przynosi żadnego dochodu firmie

Automatyzacja procesu

Odpowiedzią na potrzeby polskich przedsiębiorców stały się faktury online. Taka faktura elektroniczna istnieje tylko w Internecie, a dostęp do niej mają wszyscy zainteresowani. W świetle polskiego prawa, faktura elektroniczna jest całkowicie legalna, zatem nie warto tracić czasu na drukowanie! Tylko, jak to działa? Platformy obsługi faktur online, jak na przykład platforma Flow4you dostępna pod adresem f4you.pl, pozwalają na wykonywanie wszelkich działań związanych z fakturami za pomocą specjalnego serwera. Nie tylko wypełnią za nas fakturę, ale także umożliwią natychmiastowe dostarczenie jej do naszego kontrahenta. Dodatkowo, faktury w systemie F4you mogą być udostępnione niemal każdemu, komu chcemy je pokazać – czy to biuro rachunkowe, czy księgowy.

Bills File On Laptop Showing Due Payments