Porcelanowa 19 w Katowicach to przykład EKOlogicznego biurowca. Przy rewitalizacji budynku wykorzystano najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Zastosowanie zielonej energii jest możliwe.

Kompleks usytuowany jest na terenach poprzemysłowych miasta. Jest przykładem projektu rewitalizacji terenu wraz z budynkami, które dziś stanowią kompleks nowoczesnych biurowców na terenie Katowic.

Jednym z celów właściciela i zarządcy kompleksu biurowców Porcelanowa 19 – Fortress S.A., było wykorzystanie zielonej energii z ziemi i stworzenie wyjątkowego miejsca. Ideę udało się zrealizować.

W biurowcu zastosowano innowacyjny system ogrzewania i chłodzenia ściennego. To rozwiązanie przyjazne środowisku w oparciu o pompy ciepła z kolektorem gruntowym. System charakteryzuje się wysoką sprawnością. Daje jednocześnie optymalny komfort cieplny – równomierne grzanie zimą oraz naturalny chłód latem. Ponadto, w poszczególnych biurach umożliwiono indywidualną kontrolę temperatury powietrza. Projekt współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Ponadto, w ramach całkowitej modernizacji budynku, wykorzystano okna PCV z szybami niskoemisyjnymi (termoizolacyjnymi) zapewniającymi większy dostęp   do   światła,   energii słonecznej   oraz    zapobiegającymi   przenikaniu  ciepła z pomieszczenia na zewnątrz.

W ramach EKO zwyczajów, w całym kompleksie Porcelanowa 19 obowiązuje segregacja odpadów. Promowane są idee oszczędnego wykorzystania materiałów i korzystania z urządzeń biurowych. Pracownikom firm wynajmujących biura, udostępniono parking dla rowerów, który pozwala na realizację aktywnego trybu życia.

– Obecnie Klienci poszukujący ciekawych powierzchni biurowych z myślą o siedzibie firmy, dużą uwagę zwracają na aspekty „zielonego” biura i komfort pracy. EKOlogiczny i rewitalizacyjny charakter biurowca Porcelanowa 19, w tym zastosowane różne pomysły dały możliwość zredukowania negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Stąd z całą pewnością udało nam się stworzyć miejsce przyjazne dla użytkowników – podkreśla Zbigniew Dreja, Dyrektor Działu Inwestycji w Nieruchomości, Fortress S.A. w Katowicach.

Kompleks biurowców Porcelanowa 19 w Katowicach, to jeden z projektów inwestycji w nieruchomości komercyjne, realizowany przez Fortress S.A.

www.porcelanowa19.pl

Fortress S.A. w Katowicach

Fortress S.A. jako podmiot wiodący, w obszarze inwestycji w nieruchomości komercyjne, zajmuje się adaptacją, komercjalizacją, zarządzaniem i sprzedażą projektów nieruchomościowych (inwestycji komercyjnych i przemysłowych) zarówno na swoją rzecz, jak i na zlecenie klientów.
www.fortress.pl