Elektromont S.A., spółka elektroinstalacyjna notowana na rynku New Connect, otrzymała od firmy Budner S.A. zamówienie na wykonanie robót elektrycznych i teletechnicznych w warszawskim Centrum Handlowym „Łopuszańska”.

 

„Według zamówienia prace przy ul. Łopuszańskiej rozpoczniemy zaraz po uzyskaniu zgody inwestora, planujemy, że nastąpi to w ciągu najbliższych dni. Roboty zakończymy w drugiej połowie czerwca tego roku. W zakresie naszych prac jest m.in. dostawa, montaż i uruchomienie rozdzielnic głównych niskiego napięcia, generatorów i instalacji sterowania oraz zasilania. Dostarczymy i zamontujemy także trasy kablowe elektryczne i główne tory słaboprądowe, wykonamy podstawowe i awaryjne oświetlenie obiektu.Bardzo cieszy nas umowa z Budnerem, dzięki niej wracamy po kilku latach przerwy na rynek warszawski. Ponadto warto dodać, że jest to nasz następny kontrakt z partnerem, którego pozyskaliśmy w ubiegłym roku. Ten kontrakt znacznie powiększy nasz tegoroczny portfel zamówień a to pozwala nam patrzeć w przyszłość z dużym optymizmem.” – powiedział Marek Błażków, prezes Elektromont S.A.
Elektromont po IV kwartałach 2014 roku może pochwalić się przychodami na poziomie blisko 34 mln. złotych i zyskiem netto w wysokości 570 tys. złotych.

 

Elektromont S.A. aktywnie rozszerza swoją ofertę. W ostatnim czasie rozwinął m.in. segment usług związanych z energią odnawialną. Spółka oferuje teraz m.in. doradztwo w zakresie efektywności energetycznej a także kompleksowo projektuje, buduje i wdraża instalacje związanie z wykorzystaniem energii słonecznej i energetyki wiatrowej. Pracuje także nad rozwojem w obszarach rynku energetycznego, automatyki przemysłowej i robotyki.

 

*****

Elektromont to jedna z dziesięciu największych polskich firm elektroinstalacyjnych, zajmujących się m.in. projektowaniem, montażem oraz serwisowaniem instalacji elektrycznych średniego i niskiego napięcia, instalacji teletechnicznych  i  sieci telekomunikacyjnych. Kompleksowo realizuje instalacje elektrotechniczne w obiektach przemysłowych  oraz obiektach użyteczności publicznej, współpracując m.in. z Grupą Skanska, Strabagiem, Erbudem, Echo Investment i innymi liderami branży budowlanej. Od maja 2009 roku akcje Elektromont S.A. notowane są na giełdowym rynku NewConnect.