Bielsko-Biała,  6 czerwca 2017 – w II kwartale 2017 roku Evatronix SA, producent skanerów eviXscan 3D, podpisał umowę o współpracy z firmą 3DWORX Rapid Prototyping & Additive Manufacturing z RPA, specjalizującą się w doradztwie w dziedzinie skanowania 3D i druku 3D oraz z firmą ERM Fab & Test, która jest jednym z kluczowych graczy w dziedzinie drukowania 3D i skanowania 3D we Francji.

– Rozwiązania oferowane przez Evatronix SA są bardzo konkurencyjne na rynkach, na których istnieje zapotrzebowanie na urządzenia mogące efektywnie pracować w trudnych warunkach środowiskowych. – mówi Glenn Kieser, CEO 3DWORX Rapid Prototyping & Additive Manufacturing. – Skanery eviXscan 3D na tle produktów konkurencyjnych zaskakują wysoką precyzją skanowania w zestawieniu z atrakcyjną ceną.

Umowa podpisana pomiędzy Evatronix a 3DWORX obejmuje obszar RPA, państw Południowoafrykańskiej Wspólnoty Rozwoju (SADC) i Afryki Wschodniej.

Wiele francuskich firm korzysta już z wysokiej klasy skanerów 3D w zakresie inżynierii odwrotnej, szybkiego prototypowania i kontroli jakości, ale mamy świadomość, że jest to dziedzina stale rozwijająca się, a rynek wymaga stałej edukacji w tym zakresie.mówi Cyryl Liotard, prezes ERM Fab & TestJesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązania współpracy z Evatronix SA, która dostarcza skanery 3D w bardzo konkurencyjnych cenach oraz gwarantuje najwyższej jakości wsparcie techniczne.

W ramach umowy 3DWORX oraz ERM Fab & Test będą dystrybuować pełne portfolio skanerów eviXscan 3D Heavy Duty (Quadro, Optima & Basic) i oprogramowanie do przetwarzania danych zbieranych w procesie skanowania. Nowi dystrybutorzy będą również oferować w ścisłej współpracy z Evatronixem rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów, jak np. skanery 3D zintegrowane z robotem.

 

O 3DWORX

3DWORX Rapid Prototyping & Additive Manufacturing ma swoją siedzibę w Johannesburgu, gospodarczym centrum Republiki Południowej Afryki. Firma 3DWORX pomaga firmom górniczym, a także tym z przemysłu lotniczego, obronnego, motoryzacyjnego i elektromaszynowego obniżyć koszty operacyjne, zwiększyć zyskowność, przyspieszyć rozwój produktu i poprawić wydajność produkcji dzięki zastosowaniu technologii skanowania 3D i druku 3D w inżynierii odwrotnej, kontroli jakości, dokumentacji 3D i rozwoju produktu.

 

O ERM Fab & Test

Firma ERM Fab & Test powstała z myślą o zaspokojeniu potrzeb rynku w zakresie produkcji oraz testowania części prototypów. ERM, z siedzibą we Francuskim Carpentras, proponuje rozwiązania skanowania 3D swoim klientom działającym w obszarze edukacji i badań, a także firmom przemysłowym i projektowym.

 

O Evatronix SA

Evatronix SA realizuje projekty urządzeń elektronicznych i mechatronicznych wraz z towarzyszącym im oprogramowaniem. Projekty realizowane są na zlecenie klientów lub we współpracy z partnerami, a także samodzielnie. Firma, we współpracy ze sprawdzonymi podwykonawcami, realizuje także serie prototypowe i seryjną produkcję projektowanych urządzeń. Na rynku polskim działa także jako dostawca obwodów drukowanych oraz wnoszący wartość dodaną reseller oprogramowania CAD/CAM: posiada status Gold Partnera firmy Autodesk.

 

O eviXscan 3D

EviXscan3D to należąca do Evatronix SA marka wysokiej jakości skanerów 3D pracujących w technologii światła strukturalnego, zaprojektowanych i produkowanych przez tę firmę. Aktualnie w ofercie znajduje się pięć modeli skanerów opracowanych dla wymagających wysokiej precyzji aplikacji w obszarach inżynierii odwrotnej, bezstykowej kontroli jakości oraz szybkiego prototypowania. Poprzez rozbudowaną sieć resellerów skanery eviXscan 3D są obecnie dostępne na niemal wszystkich rynkach europejskich, w Ameryce Północnej, w Azji i w Afryce.

#####

Kontakt dla mediów:

Dominika Rytwińska

Specjalista ds. Marketingu

dominika.rytwinska@evatronix.com

+48 33 499 59 10

www.evatronix.com

www.evixscan3d.com