Firma F5 Networks wprowadza nowy zestaw rozwiązań, gotowy na wyzwania związane z rosnącym zainteresowaniem Internet of Things i 5G. Dzięki nim dostawcy będą mogli lepiej optymalizować sieć, a także poprawić jej bezpieczeństwo i możliwości monetyzacji.

„Nasze rozwiązania przeznaczone dla dostawców usług zostały zaprojektowane z uwzględnieniem nadchodzących trendów, czyli konsolidacji i optymalizacji funkcji sieciowych z myślą o erze 5G i IoT oraz zmniejszeniu TCO. Chcemy również wspierać pełne, wielowarstwowe bezpieczeństwo urządzeń, sieci i aplikacji” powiedział Mallik Tatipamula, VP of Service Provider and IoT Solutions, z F5 Networks.

„Kluczowa jest możliwość wprowadzania przez dostawców innowacyjnych usług oraz modeli biznesowych, które wpłyną na wyższą retencję klientów oraz zwiększenie udziału w rynku.”
Wśród zmian znajdują się:

  • Zrozumienie potencjału NFV

Aby pomóc dostawcom usług w wykorzystaniu nadchodzących zmian w zakresie 5G, IoT i chmury, F5 wprowadza wydajne rozwiązanie NFV 40G Virtual Edition, które zwiększa ich możliwości w zakresie skalowalności sieci, w jeszcze bardziej elastycznym środowisku.

  • Zielone światło dla IoT

F5 wprowadza wsparcie protokołów IoT, takich jak Message Queuing Telemetry Transport (MQTT). Dzięki temu dostawcy usług mogą optymalizować i zabezpieczyć sieć na wypadek gwałtownego wzrostu ruchu z IoT. To pierwsza usługa, która pozwala na inteligentne sterowanie ruchem IoT oraz umożliwia wprowadzanie specjalnych zasad działania z nim związanych. Uzupełnieniem tego wsparcia są rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa IoT, dostępu i uwierzytelniania.

 

  • Usprawnienia SGi-LAN

F5 Networks wzmacnia swoją pozycję lidera usług sieciowych Gi-LAN, warstw 4-7. Nowa wersja F5® BIG-IP® Policy Enforcement Manager™ (PEM) oferuje elastyczne opcje licencji i pozwala na większą kontrolę, umożliwiając operatorom zmianę formy współpracy. Dodatkowo optymalizacja TCP została wzbogacona o rozwiązania automatycznego dostrajania w zależności od warunków panujących w sieci oraz schematów typowego zachowania użytkowników, co wpłynie na rozszerzenie możliwości działania operatorów. Te rozwiązania uzupełniają już istniejące usługi przeznaczone dla sieci Gi-LAN (w tym m.in. firewalle sieciowe i serwery DNS).

 

  • Krok milowy w firewallach sieciowych dla operatorów

Główne zmiany w firewallu sieciowym przeznaczonym dla operatorów to:

  • Dodanie opcji uwzględniania polityk dotyczących abonentów dla F5® BIG-IP® Advanced Firewall Manager™ (AFM),
  • Usprawnione możliwości odparcia ataków DDoS,
  • Integracja logowania z SevOne,

Razem stanowi to jedyną w pełni cyfrową platformę umożliwiającą monitorowanie rynku w poszukiwaniu wniosków, które można przekuć w działania. Co więcej, integracja firewalla przeznaczonego dla operatorów z NAT umożliwia proste przejście na standard IPv6.

F5 ogłasza te zmiany zaraz po tym jak IDC zapowiedziało, że rynek IoT wzrośnie do 1,29 biliona dolarów z wskaźnikiem CAGR wynoszącym 15,6% do roku 20201, czyli roku, w którym według Frost i Sullivan każdy człowiek będzie miał ponad 5 połączonych urządzeń2.

Temat IoT jest również poruszany na wielu spotkaniach. Ostatni raport na temat Internet of Things pokazał, że 65% z tysiąca przebadanych osób zarządzających stwierdziło, że organizacje korzystające z IoT będą miały znaczną przewagę na rynku.

Natomiast zgodnie z ostatnim raportem Ericsson Mobility Report, do 2022 roku na świecie powstanie 550 milionów połączeń z siecią 5G. Dodatkowo połączonych ze sobą będzie 29 miliardów urządzeń, z czego 18 miliardów połączonych za pomocą IoT1.

 

1https://www.idc.com/getdoc.jsp?containerId=prUS42209117

2http://www.frost.com/sublib/display-market-insight.do?id=294383010

3http://www.ioti.com/iot-trends-and-analysis/infographic-2016-iot-trends-survey

O F5 Networks

F5 (NASDAQ: FFIV) sprawia, że aplikacje działają szybciej, inteligentniej i są bezpieczniejsze. F5 dostarcza rozwiązania do największych światowych przedsiębiorstw, dostawców usług, organizacji rządowych oraz uznanych marek konsumenckich. F5 umożliwia tym podmiotom organizację wybranej infrastruktury bez poświęcenia w zakresie szybkości działania i kontroli nad nią. Odwiedź f5.com by uzyskać więcej informacji. Aby dowiedzieć się więcej o F5, naszych partnerach i technologiach obserwuj nas na Twitterze @f5networks albo odwiedź nasze profile na LinkedIn i Facebook.

F5, F5 Labs, Herculon, Silverline, Security Incident Response Team, SIRT, DDoS Hybrid Defender, SSL Orchestrator, WAF Express oraz DevCentral są znakami towarowymi F5 Networks w USA i innych krajach. Pozostałe nazwy produktów i firm wymienione w tej informacji mogą być znakami towarowymi poszczególnych podmiotów.

Niniejsza informacja prasowa może zawierać wypowiedzi prognozujące, odnoszące się do przyszłych wydarzeń lub przyszłych wyników finansowych, które wiążą się z ryzykiem i niepewnością. Takie deklaracje mogą być zidentyfikowane poprzez terminologię, jak np.: „może”, „będzie”, „powinien”, „spodziewać się”, „planuje”, „przewiduje”, „wierzy”, „szacuje”, „przewiduje”, „potencjalny” lub „kontynuować”, lub ich (jak i podobnych wyrażeń) antonimy. Te zdania są tylko prognozami i rzeczywiste wyniki mogą się różnić od przewidywanych w niniejszym tekście ze względu na szereg czynników.