67% – aż tylu właścicieli firm z sektora MŚP pozytywnie określa kondycję finansową swoich przedsiębiorstw. Dodatkowo 35% badanych twierdzi, że w najbliższych miesiącach sytuacja jeszcze się polepszy.

To dane wynikające z raportu analizującego stan polskiego sektora małych i średnich przedsiębiorstw „Kondycja polskich MSP” autorstwa Diners Club. Warunki sprzyjają inwestowaniu w infrastrukturę biurową, która usprawni działania operacyjne firmy. Pomoże w tym nowa oferta urządzeń wielofunkcyjnych Xerox. Portfolio producenta zasiliły właśnie sprzęty z rodziny VersaLink: kolorowy VersaLink C405 i monochromatyczny VersaLink B405.

 

Kluczowe funkcje dla każdego biura

Rodzina VersaLink z modelami VersaLink C405 i VersaLink B405 to jedynie część portfolio  Xerox. Szereg oferowanych przez producenta rozwiązań usprawniających pracę przyczyni się do wzrostu biurowej efektywności. Jedną z ważniejszych funkcjonalności produktów Xerox jest dostosowanie się do sposobu wykonywania pracy przez konkretne osoby. Będzie to możliwe dzięki Platformie EIP (Extensible Interface Platform), której użytkownicy utworzą szybkie ścieżki dostępu do najpotrzebniejszych i najczęściej wykorzystywanych funkcji. Przejdą do nich za pomocą jednego dotknięcia pięciocalowego, intuicyjnego i kolorowego ekranu. Rozwiązanie bezproblemowo integrujące się z istniejącymi infrastrukturami IT i współpracujące jednocześnie z zewnętrznymi systemami zarządzania wydrukami, będzie stanowić ułatwienie dla wewnętrznych działów informatycznych firm. Z urządzeń będą mogli skorzystać również pracownicy zdalni, wykonujący swoje obowiązki poza biurem. Dzięki możliwości drukowania mobilnego i drukowania z chmurowego repozytorium zlecą realizację istotnych dokumentów do urządzeń znajdujących się w konkretnej lokalizacji. Kolejną istotną funkcjonalnością obu maszyn z rodziny VersaLink jest oprogramowanie OCR, umożliwiające przeszukiwanie plików w formacie PDF. To znaczące ułatwienie, przydatne przy pracy nad bazami danych, raportami czy cyfrowymi dokumentami administracyjnymi.

 

Zarówno VersaLink C405, jak i VersaLink B405 zapewnią możliwość drukowania na papierze o gramaturze powyżej 200 g/m2. To funkcja dostępna dla podajników bocznych i tacy głównej każdego z urządzeń. Korzystający z Xerox VersaLink C405 będą mogli także zlecać jednoprzebiegowe, dwustronne skanowanie dokumentów.