Opole, 14 lutego 2017 r. – Fundacja NUTRICIA przekazała na rzecz utworzenia na Uniwersytecie Opolskim wydziału lekarskiego kwotę 100.000 złotych.

„Już od 20 lat Fundacja NUTRICIA kieruje się tą samą misją, którą jest ochrona, promocja i zapewnienie zdrowia poprzez żywienie, a wsparcie uruchomienia kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Opolskim jest dobrym przykładem naszej działalności na rzecz szeroko pojętego zdrowia przyszłych pokoleń” – powiedziała Małgorzata Chmielecka, kierownik Fundacji NUTRICIA. „Cieszymy się, że możemy być częścią tak ważnego przedsięwzięcia i że również w taki sposób możemy okazać nasze zaangażowanie w podnoszenie jakości edukacji medycznej i żywieniowej w Polsce. Od samego początku istnienia Fundacji ważnym aspektem naszej działalności jest między innymi wspieranie badań naukowych z zakresu żywienia, edukacja środowiska medycznego związana z żywieniem oraz bezpośrednie wsparcie dla młodych, obiecujących naukowców. W ramach działań Fundacji prowadzimy między innymi ogólnopolski program „Czym skorupka za młodu…” dla lekarzy pediatrów i studentów medycyny, do udziału w którym już dziś zapraszamy przyszłych studentów kierunku lekarskiego z Opola”.

„Jako odpowiedzialny pracodawca, chcemy wspierać działania realizowane w lokalnej społeczności” – powiedział Andrzej Drosik, Dyrektor Przemysłowy na Europę Centralną NUTRICIA Zakłady Produkcyjne. „NUTRICIA Zakłady Produkcyjne w Opolu to największa w Europie fabryka, która produkuje żywność dla niemowląt i małych dzieci, bardzo wrażliwych i wymagających konsumentów. Firma zatrudnia ponad 750 osób, co czyni ją jednym z największych pracodawców w regionie. Drogowskazem, który nadaje kierunek wszystkim naszym działaniom, jest odpowiedzialność. Prowadzenie biznesu w zrównoważony sposób jest w naszej firmie priorytetem, przynosi korzyści zarówno otoczeniu, w którym funkcjonujemy, jak i naszej firmie. W NUTRICIA wobec pracowników wspieramy akcje promujące zdrowy styl życia i bezpieczeństwo, zachęcamy do zmiany postaw żywieniowych, ale też do badań profilaktycznych i dbałości o zdrowie swoje i swoich bliskich. Głęboko wierzę, że utworzenie na Uniwersytecie Opolskim wydziału lekarskiego przyczyni się do dalszego dynamicznego rozwoju regionu, będzie też kolejnym impulsem do powstawania nowych inwestycji i zachętą dla młodych osób, by w regionie planowały swoje życie zawodowe i prywatne”.