Getin Point, samoobsługowy oddział Getin Banku znalazł się w gronie finalistów konkursu „Dobry Wzór 2014”. Jego organizatorem jest Instytut Wzornictwa Przemysłowego, który już po raz dwudziesty pierwszy wybierze najlepiej zaprojektowane usługi i produkty na polskim rynku. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w październiku br.

Getin Point, zakwalifikowany do finały konkursu w kategorii „Usługi”, jest pierwszym w Polsce samoobsługowym oddziałem banku. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologicznie rozwiązań, pozwala na dostęp do szerokiej oferty usług, dotychczas realizowanych wyłącznie w tradycyjnych placówkach bankowych lub bankowości elektronicznej. Za pośrednictwem Getin Point można m.in. założyć rachunek osobisty, wyrobić i od razu odebrać przypisaną do konta kartę płatniczą, założyć lokatę, sprawdzić stan środków na rachunku, wykonać przelew oraz wpłacić gotówkę na lokatę, rachunek lub spłatę karty kredytowej.

„Dobry Wzór” to najstarszy ogólnopolski konkurs, który wyróżnia najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku. Organizator, Instytut Wzornictwa Przemysłowego, przyznaje nagrody w siedmiu kategoriach: dom, praca, strefa publiczna, usługi, nowe technologie, grafika użytkowa i opakowania oraz nowe materiały produkcyjne. Dodatkowo, najlepszy produkt zaprojektowany przez polskiego projektanta i wyprodukowany przez polskiego przedsiębiorcę, otrzyma nagrodę specjalną „Wzór Roku”. Wyróżnienie przyzna Minister Gospodarki, patron honorowy konkursu. Najlepszy projektant lub studio projektowe otrzymają nagrodę Designer Roku 2014. Zwycięzcę w tej kategorii wskaże Prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego.

Wyniki konkursu „Dobry Wzór 2014” zostaną ogłoszone 23 października br. podczas uroczystej gali w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego. Towarzyszyć jej będzie wernisaż wystawy pokonkursowej, na której zostaną zaprezentowane finałowe produkty i usługi.

Więcej informacji na temat konkursu „Dobry Wzór 2014” można znaleźć na stronie www.iwp.com.pl/projekty_dobrywzor2014