Baltic Wood S.A., producent podłóg z naturalnego drewna, zajął pierwsze miejsce w plebiscycie konsumenckim „Dobra Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma”. Firma została uhonorowana specjalnym wyróżnieniem – godłem Super Marka 2018 w kategorii: Podłogi drewniane. Prestiżowy tytuł przyznawany jest przedsiębiorstwom cieszącym się nieustającym zaufaniem klientów, niesłabnącą renomą brandu i wysoką pozycją rynkową.

 Plebiscyt „Dobra Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma” organizowany jest przez Forum Biznesu i magazyn Biznes Trendy pod patronatem Instytutu Filozofii i Socjologii PAN od 9 lat. Jego celem jest wyłonienie najbardziej dynamicznych i rozpoznawalnych firm na polskim rynku. Otrzymany przez producenta podłóg Baltic Wood tytuł „Super Marka 2018” jest uhonorowaniem wysokiej pozycji marki w plebiscycie w ostatnich latach. Prestiżowe wyróżnienie przyznano na podstawie badań rynkowych, dotyczących obecności i rozpoznawalności poszczególnych marek na polskim rynku. Przedmiotem analiz były m.in. pozycja rynkowa, jakość produktów lub usług, a także zaufanie klientów. Baltic Wood uzyskał najlepszy wynik i zajął pierwsze miejsce wśród firm – producentów podłóg drewnianych w Polsce.

Wysoka pozycja w rankingu konsumenckim i uzyskany tytuł Super Marka 2018 jest dla nas wielkim wyróżnieniem, ale i zobowiązaniem do dalszej pracy na rzecz najwyższych standardów jakości – powiedział Rafał Zawierucha, prezes Baltic Wood S.A.- Jesteśmy dumni z faktu, że projektowane przez nas podłogi o wysokiej trwałości, dopasowane do indywidualnych potrzeb inwestorów, cieszą się nieustającym uznaniem, a klienci doceniają nasze zaangażowanie w tworzenie solidnej i godnej zaufania marki.

Firma Baltic Wood jest jednym z największych producentów podłóg z drewna naturalnego, budującym silną pozycję w Polsce, a także na zagranicznych rynkach. Trójwarstwowe podłogi drewniane z Jasła są doceniane przez użytkowników na całym świecie i zdobywają prestiżowe nagrody. Obecnie firma realizuje sprzedaż przez sieć ponad 350 profesjonalnych partnerów na wszystkich kontynentach. Katalog produktów obejmuje kolekcje podłóg, takich jak m.in. ponadczasowy, ręcznie postarzany Timeless Collection – wyróżniony tytułem Innovations@Domotex na Międzynarodowych Targach Domotex, NoLimits Collection z ultra-grubą warstwą drewna szlachetnego, czy inspirowaną modnymi tkaninami serię podłóg Jeans Collection – wyróżnioną tytułem Inspiracja Roku 2017.

– Utrzymanie wysokiej pozycji rynkowej, budowanie pozytywnego wizerunku marki oraz dalszy rozwój technologii produkcji to kluczowe elementy globalnej strategii rozwoju Baltic Wood – dodaje Rafał Zawierucha.