Do zespołu ENERIS Ochrona Środowiska dołączył Grzegorz Maj, który objął stanowisko Dyrektora ds. Innowacji i Realizacji Inwestycji. W ENERIS będzie odpowiedzialny za wdrażanie nowych technologii z zakresu ochrony środowiska oraz przygotowywanie i realizację projektów inżynieryjnych.
ENERIS_Grzegorz_Maj
Grzegorz Maj jest doświadczonym inżynierem i managerem, mającym szerokie doświadczenie w realizacji złożonych inwestycji budowlanych w zakresie ochrony środowiska. Brał udział w tworzeniu i kierowaniu konsorcjami realizującymi największe w Polsce oczyszczalnie ścieków komunalnych oraz spalarnie osadów – Łódzką GOŚ oraz warszawską Czajkę. Był również odpowiedzialny za budowę, rozbudowę i modernizację oczyszczalni ścieków m.in. w Pruszkowie, Sosnowcu, Babicach oraz Lublinie. W Oławie odpowiadał za przygotowanie do realizacji instalacji metanizacji biofrakcji z odpadów komunalnych.

„Zgadzam się w stu procentach z hasłem ENERIS: ‘Innowacje chroniące środowisko’. Wierzę, że nadeszła pora, aby w Polsce chronić środowisko w sposób nowoczesny, mądry i perspektywiczny. Cieszę się, że moje doświadczenie zdobywane w firmach inżynieryjnych i budowlanych będzie mogło być wykorzystane w szerszej perspektywie. To dla mnie również możliwość współtworzenia polskiej eko-marki, jaką jest ENERIS” – mówi Grzegorz Maj, Dyrektor ds. Innowacji i Realizacji Inwestycji w ENERIS Ochrona Środowiska.

Grzegorz Maj obejmował kluczowe stanowiska operacyjne w największych firmach realizujących w Polsce inwestycje inżynieryjne i budowlane: WARBUD S.A., PORR (Polska) S.A., NCC Polska Sp. z o.o. Był Członkiem Zarządu w Vinci Environnement Polska Sp. z o.o. Należy do Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa. Ukończył Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej na kierunku Teoria Konstrukcji oraz studia podyplomowe na SGH „Zarządzanie Przedsiębiorstwem w warunkach nowej ekonomii”

Zna język angielski i francuski, a jego pasją od 25 lat jest bieganie.

# # #

ENERIS to to polski lider ochrony środowiska specjalizujący się w budowie oraz eksploatacji infrastruktury z zakresu gospodarki wodno-ściekowej, surowcowej oraz energetyki niskoemisyjnej. Głównym celem firmy jest osiągnięcie pozycji zaufanego partnera w efektywnym zarządzaniu zasobami i energią w gminach i przedsiębiorstwach. Zadanie to ENERIS realizuje poprzez oferowanie sprawdzonych rozwiązań wynikających ze współpracy z renomowanymi firmami technologicznymi, ale także angażuje się i posiada potencjał do budowy innowacyjnych rozwiązań dedykowanych dla indywidualnych potrzeb partnerów.

Od 1 lutego 2015 roku w skład Grupy ENERIS weszła spółka ENERIS Surowce S.A., która jest kontynuatorem działalności jednej z największych w Polsce spółek działających w sektorze gospodarki odpadami oraz większościowym udziałowcem spółek: Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o.o. w Balinie, Altvater Piła oraz właścicielem Ekologicznego Centrum Utylizacji, a także ENERIS Recykling. ENERIS Surowce S.A. ma ambicje łączyć tradycje oferowania najwyższej jakości usług dla środowiska z nowoczesnym technologicznie i ekonomicznie podejściem do odzyskiwania zasobów. Więcej na: www.grupa-eneris.pl

www.grupa-eneris.pl

tagi: Grzegorz Maj, ENERIS, ENERIS Surowce, ENERIS Ochrona Środowiska, surowce, ekologia, ochrona środowiska, odpady, śmieci, środowisko naturalne, usługi komunalne, utylizacja, energia niskoemisyjna, ścieki, oczyszczalnie ścieków, gospodarka surowcami, gospodarka wodno-ściekowa, oczyszczanie miasta, odbiór odpadów, odbiór śmieci, odpady komunalne, odpady zmieszane, odzyskiwanie surowców, transport odpadów, gospodarka odpadami w gminie, gospodarka surowcami w gminie, instalacje środowiskowe, inwestycje w środowisko, nowoczesne technologie ochrony środowiska, utylizacja odpadów, ekopolak, eko-zasady, eko-sztuczki, eko-triki, edukacja ekologiczna, co można zrobić ze śmieci, jak nauczyć segregowania.