Firma Ciech Pianki, należąca do Grupy Chemicznej Ciech – lidera europejskiego rynku chemicznego, podpisała z itelligence umowę na hosting i administrację systemu SAP ERP. Pierwszym etapem współpracy było  przeprowadzenie migracji systemu SAP ERP do data center itelligence w Tarnowie Podgórnym, oraz upgrade i konwersja Unicode systemu SAP ERP. itelligence dostarczyło Ciech Pianki nowe licencje SAP EPR oraz usługi SAP Maintenance.

Ciech Pianki powierzył itelligence kompleksowy projekt migracji systemów od dotychczasowego dostawcy usług hostingowych do data center itelligence w Tarnowie Podgórnym koło Poznania. W ramach projektu wykonany zostanie upgrade systemu do wersji systemu SAP ECC 6.06 Unicode. Projekt realizowany będzie przez zespół specjalistów itelligence certyfikowany przez SAP. Po zakończeniu migracji, itelligence będzie świadczyć dla Ciech Pianki usługi hostingu i administracji oraz SAP Maintenance w modelu Enterpise Support.

„Zdecydowaliśmy się powierzyć opiekę nad naszym systemem SAP firmie itelligence. Mimo skomplikowanego projektu realizowanego pod presją czasu, specjaliści itelligence wykazali się pełnym profesjonalizmem i dużym doświadczeniem w realizacji tego typu projektów. itelligence cieszy się naszym zaufaniem i jesteśmy przekonani, że wybraliśmy właściwego partnera do wsparcia naszego systemu SAP ERP” – powiedział Ryszard Treichel, Prezes Zarządu Ciech Pianki.

„Grupa Chemiczna Ciech jest jedną z największych firm w Polsce. Rozpoczęcie współpracy z Ciech Pianki to dla nas duży sukces i satysfakcja. Ze względu na wspólną historię z ZACHEM, projekt wydzielenia i migracji systemu Ciech Pianki był skomplikowanym przedsięwzięciem. itelligence mogło wykazać się przy tym dużym doświadczeniem, ale też elastycznością i innowacyjnym podejściem, co docenił nasz klient. Jesteśmy pewni, że współpraca pomiędzy naszymi firmami będzie owocna i korzystna dla obu firm” – mówi Mirosław Kapustka, Sales Manager itelligence.

***

Ciech Pianki została utworzona na bazie Zakładu Pianek, który rozpoczął swą działalność produkcyjną w 1971 roku opartą o produkcję elastycznych pianek poliuretanowych w ramach struktur dawnych Zakładów Chemicznych Organika Zachem. Była to pierwsza instalacja do produkcji elastycznej pianki PUR w Polsce. W całej swojej historii firma przeszła kilka przekształceń aby ostatecznie w czerwcu 2011 roku wydzielić się jako spółka o nazwie Ciech Pianki, w ramach Grupy Chemicznej Ciech. Grupa Chemiczna Ciech jest jednym z liderów europejskiego rynku chemicznego, skupia ponad 30 firm. Z rocznymi przychodami na poziomie ok. 4 mld zł Grupa Chemiczna Ciech znajduje się w pierwszej pięćdziesiątce największych polskich przedsiębiorstw. Od lutego 2005 roku Ciech SA jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Więcej informacji: www.ciechgroup.com

 

itelligence jest wiodącym międzynarodowym dostawcą pełnego pakietu rozwiązań w środowisku SAP. Zatrudnia ponad 3000 wysoko wykwalifikowanych pracowników w 22 krajach i 5 regionach (Ameryka, Azja, Europa Zachodnia, Europa Wschodnia, Niemcy/Austria). itelligence realizuje złożone projekty w środowisku SAP dla ponad 5 000 klientów na całym świecie. Portfolio usług firmy obejmuje od licencji i konsultingu SAP, poprzez własne branżowe rozwiązania oparte o SAP, aż do usług hostingowych i application support. W Polsce firma działa od 1995 r. i zatrudnia ponad 150 osób. Dysponuje własnym Centrum Systemów Informatycznych wyposażonym w nowoczesną infrastrukturę informatyczną służącą do świadczenia kompleksowych usług outsourcing IT – od wynajmu serwerów i sprzętu sieciowego po rozwój systemów. Posiada wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań informatycznych firmy SAP. W 2013 roku firma wygenerowała łączną sprzedaż na poziomie 457,1 mln EUR.

Więcej informacji: www.itelligence.pl