Kompaktowe rozwiązanie projekcyjne do dużych obiektów oferuje obsługę Ultra HD, szerszą przestrzeń barwną, skalowanie i redukcję szumu.

NEC Display Solutions wprowadza na rynek pięć nowych modeli projektorów LCD z profesjonalnej serii PA o rozdzielczościach XGA, WXGA oraz WUXGA. Projektory oferują wiele usprawnień w zakresie jasności i kontrastu, konwersję przestrzeni barwnej, HDR, bogaty wybór złączy i długą żywotność.

Kompaktowe projektory instalacyjne z serii PA są idealne do zastosowań wymagających dużego, jasnego obrazu w doskonałej jakości. Nowe modele dysponują najnowszą wersją unikalnego układu skalującego NEC. Ten zintegrowany procesor obrazu może jednocześnie kontrolować wejście 4K/60p i udostępniać sygnał wyjściowy do projektorów połączonych w pętlę sygnałową. Układ odzwierciedla olbrzymi skok w technologii przetwarzania obrazu, oferując najwyższą wydajność redukcji szumów, usuwania przeplotu, skalowania i przetwarzania koloru w pełnych 10 bitach.

Nowością jest też konwersja przestrzeni barwnej zRec2020 do Rec709, jak również technologia HDR10 i obsługa 3D. Te możliwości są dodatkowo wspierane przez szeroki wybór złączy wejściowych i wyjściowych, włącznie z HDMI i HDBaseT-Out. Bezproblemową instalację i zdalną zmianę ustawień zapewniają: elektryczny zoom, ostrość i przesunięcie, a także swoboda pochylania i możliwość pracy w trybie pionowym. Przetwarzanie ostrości obrazu zostało wzbogacone dzięki implementacji czwartej generacji silnika NEC Sweetvision®.

Najnowsze udoskonalenia w uznanej serii projektorów PA bazują na naszym sukcesie w zapewnianiu jasnej i wyraźnej projekcji przy jednoczesnym dostarczaniu najnowszych technologii w zakresie rozdzielczości i przetwarzania obrazu.” – powiedział Gerd Kaiser, Product Line Manager Large Venue Projectors w NEC Display Solutions Europe. – „Najnowsza odsłona serii to także dłuższa żywotność, zarówno lampy, jak i filtra. W profesjonalnych środowiskach, takich jak edukacja, muzea, biura i handel, ma to kluczowe znaczenie.”

Publiczna i profesjonalna projekcja jest wzbogacona o wsparcie najnowszych standardów ochrony praw autorskich. Umożliwia to odtwarzanie kontentu UHD Blu-Ray i 4K poprzez interfejs HDMI i bezpośrednie zarządzanie zgodnością z prawami autorskimi.

Pięć nowych projektorów z serii PA zapewnia wysoką wydajność i doskonałą jakość obrazu w profesjonalnych zastosowaniach. Urządzenia oferują współczynnik kontrastu do 10 000:1 oraz obszerny zestaw funkcji, wśród których warto wymienić szeroki zakres ustawień geometrii pozwalający na projekcję na zakrzywionych i nieregularnych powierzchniach, swobodę instalacji, projekcję wieloekranową, picture-in-picture oraz możliwość stackingu i łączenia krawędzi.

Opłacalność instalacji wzrosła znacząco dzięki obsłudze skrętki sieciowej Cat 6. Używając tego narzędzia można przesyłać kontent do projektora z odległości do 100m przy wykorzystaniu standardu HDBaseT. Ponadto, z jednego źródła sygnału może korzystać kilka projektorów, które można połączyć w pętlę sygnałową stosując unikalny interfejs HDBaseT-Out, czego nie oferują inne rozwiązania.

Względy ekologiczne i długa żywotność urządzeń miały zasadnicze znaczenie podczas projektowania nowych modeli z serii PA. Dzięki zwiększeniu żywotności lampy do 5000 godzin, 10000 godzin dla filtra i zużyciu energii na poziomie zaledwie 0.3. W w trybie czuwania, projektory z serii PA stanowią tanie w utrzymaniu, energooszczędne rozwiązanie z maksymalnie ograniczonym czasem przestoju. Najnowsze modele obniżają koszty operacyjne dzięki dłuższym odstępom pomiędzy wymianą elementów eksploatacyjnych, niskiemu zużyciu energii i mniejszej liczbie powodów do fizycznego serwisowania.
Dostępność
Pięć najnowszych projektorów instalacyjnych z serii NEC PA: PA653U, PA703W, PA803U, PA853W, PA903X jest już dostępna na polskim rynku .

 
Dodatkowych informacji udzielają:

Mariusz Orzechowski
NEC Display Solutions Europe GmbH
Tel.: 12 614 53 53
e-mail: mariusz.orzechowski@nec-displays-pl.com

Anna Wrzesińska
Lucky Monday PR&Events
Tel. 691 769 463
e-mail: awrzesinska@luckymonday.pl