Właściwy przepływ informacji jest podstawą sprawnej pracy. Aby pracownicy potrafili się dobrze między sobą komunikować potrzebne są nie tylko szkolenia, ale także wspólna integracja. Dlatego niesłabnącą popularnością cieszy się organizacja wyjazdów integracyjnych, na których pracownicy mogą się ze sobą zapoznać, zwykle w nieco mniej oficjalnej atmosferze. Jak zaplanować wyjazd integracyjny, aby był on skuteczny? Czego unikać? Oto krótki poradnik.

Krok pierwszy: plan

Przede wszystkim, zanim zaczniemy załatwiać wszystkie formalności i atrakcje, warto przygotować plan całego wydarzenia. Przeciwnicy wyjazdów integracyjnych często wskazują, że są one marnotrawieniem cennego czasu, który mogliby spędzić z rodziną lub na rozwijaniu swoich umiejętności. Poczucie straconego czasu najczęściej pojawia się, gdy brakuje odpowiedniego harmonogramu, a uczestnicy, którzy zostali wysłani w nieznane miejsce muszą sobie sami zorganizować czas. Dlatego dobrym pomysłem jest skonsultowanie z pracownikami pomysłu wyjazdu i atrakcji, w których chcieliby wziąć udział. Warto pamiętać, że w przypadku pewne aktywności mogą wymagać określonego stanu zdrowia, co może wykluczać niektórych uczestników. Źródło: http://bissole.pl/wyjazdy-integracyjne-dla-firm/.

Krok drugi: właściwa organizacja

Planując wyjazd integracyjny dobrze mieć na uwadze kilka dodatkowych czynników. Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednie zaplecze, czyli przejazd i nocleg, jeśli całe wydarzenie ma trwać dłużej niż jeden dzień. Jeśli zamierzamy wysłać pracowników w odległe od miejsce, wtedy trzeba pamiętać o tym, że zmęczeni wielogodzinną podróżą mogą oni nie mieć już sił na dalszą integrację. Wtedy wyjazd musi być nieco dłuższy, żeby w pełni mogli skorzystać z przewidzianych atrakcji. Równie istotne jest właściwe opracowanie planu tak, aby dojazd z hotelu na miejsce wydarzenia lub atrakcji i z powrotem nie zajmował zbyt wiele czasu. Jeśli pracownicy pierwszego dnia przybędą na miejsce noclegu, a kolejnego spędzą dodatkowe godziny w autobusie dojeżdżając do wybranych atrakcji, raczej nie będą mieli ochoty na ponowne wzięcie udziału w wyjeździe integracyjnym.

Krok trzeci: dopięcie na ostatni guzik

Organizacja wyjazdu integracyjnego wymaga sprawnego połączenia wielu kwestii. Dopóki planujemy całość dla kilku osób, wszystko może wydawać się proste, ale im więcej pracowników musimy wysłać w podróż, tym więcej formalności trzeba załatwić. Warto skorzystać z pomocy profesjonalnego biura zajmującego się organizowaniem tego typu wyjazdów. Pomoże ono w wyborze ciekawe miejsca, w dobraniu właściwych atrakcji, a także w załatwieniu wszystkich niezbędnych formalności. Tylko dobrze zorganizowany wyjazd integracyjny przynosi korzyści zarówno firmie, jak i jej pracownikom.