itelligence sp. z o.o. po raz kolejny została wyróżniona w plebiscycie „10 najciekawszych wdrożeń ERP w Polsce” organizowanym przez portal decyzje-IT.pl. Wdrożenia przeprowadzone w przedsiębiorstwach produkcyjnych w ostatnich trzech latach oceniali użytkownicy portalu decyzje-IT.pl oddając łącznie niemal 5000 głosów.

Celem konkursu „10 najciekawszych wdrożeń ERP” jest promowanie zakończonych sukcesem wdrożeń systemów ERP w Polsce, ale również tworzenie źródła inspiracji i dowodów na to, że można skutecznie wdrożyć system ERP w przedsiębiorstwie osiągając zamierzone cele biznesowe.

itelligence zgłosiło do konkursu wdrożenie SAP ERP w firmie Biofarm Sp. z o.o. Wyróżnione wdrożenie zostało przeprowadzone przez specjalistów itelligence w okresie od września 2011 do października 2012 r. Wdrożenie usprawniło procesy biznesowe spółki – rachunkowość finansową, środki trwałe, kontroling, sprzedaż i dystrybucję, a także zaopatrzenie i logistykę oraz gospodarkę magazynową i kontrolę jakości. Istotną częścią wdrożenia było dostosowanie kluczowych procesów biznesowych oraz systemu SAP do wymagań GMP (Good Manufacturing Practice) wyznaczających standard dla metod wytwarzania, pomieszczeń, jak i kontroli stosowanych w procesie wytwarzania, pakowania oraz magazynowania produktów, szczególnie istotnych w przemyśle farmaceutycznym.

Spółka Biofarm wybrała system SAP ERP ponieważ łatwo go dostosować do przepisów prawnych, które w przemyśle farmaceutycznym są szczególnie restrykcyjne. Ponadto system SAP gwarantuje firmie wieloletnie wsparcie i rozwój.

Jesteśmy dumni, że po raz kolejny zostało wyróżnione wdrożenie przeprowadzone przez itelligence w firmie farmaceutycznej. Produkcja farmaceutyczna rządzi się restrykcyjnymi regulacjami, dlatego w Biofarmie równolegle do wdrożenia przeprowadzana była walidacja systemu SAP pod kątem zgodności z wymogami GMP. Cieszę się, że nasze kompetencje w tym wymagającym obszarze są rozpoznawalne i doceniane.” – powiedział Krzysztof Witczak, Członek Zarządu, Dyrektor Sprzedaży itelligence sp. z o.o.

www.itelligence.pl