Firma CEDC, jeden z największych producentów wódki na świecie, podpisała umowę z itelligence na wdrożenie systemu SAP ERP.

itelligence opracowało dla CEDC analizę możliwości dostosowania dotychczasowego systemu SAP wdrożonego w spółkach Grupy do zmieniających się potrzeb biznesowych. Kluczowe dla CEDC były wymagania w obszarach planowania, kalkulacji, rozliczenia akcyzy i analizy rentowności. Analiza wykazała, że najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie ponowne wdrożenie systemu SAP z wykorzystaniem najlepszych praktyk biznesowych, ujednoliconego dla spółek Grupy.

Wdrożenie SAP ERP w CEDC obejmie następujące moduły: planowanie produkcji (SAP PP), gospodarka magazynowa (SAP WM), gospodarka materiałowa (SAP MM) i controlling (SAP CO). Celem wdrożenia jest poprawa skuteczności procesu harmonogramowania zleceń produkcyjnych, planowania i rozliczania kosztów produkcji wraz z opracowaniem nowego sposobu ewidencji i rozliczania obrotu podlegającego podatkowi akcyzowemu.

W ramach projektu powstaną również interfejsy z Systemem Przemieszczania oraz Nadzoru Wyrobów Akcyzowych EMCS PL (Excise Movement and Control System).

„Grupę CEDC w Polsce utworzyło kilka spółek, które były w różnym czasie i na różny sposób integrowane, także na poziomie systemów informatycznych. Dotychczasowe środowisko systemu SAP było w istocie połączeniem kilku systemów, bez wspólnych procesów biznesowych, ujednoliconych struktur organizacyjnych i logistycznych. Mając na uwadze wagę tego projektu dla naszej organizacji, zależało nam przede wszystkim na wyborze partnera wdrożeniowego z doświadczeniem w kompleksowych projektach w grupach kapitałowych, w konsolidacji systemów SAP oraz znającego specyfikę branży”. – powiedział Jaromir Wróblewski, Dyrektor IT, CEDC.

„Jest to nasz kolejny projekt wdrożenia SAP ERP w branży spirytusowej. Liczymy, że wdrożone rozwiązanie stanie się grupowym template, a my będziemy mogli uczestniczyć w kolejnych roll-out systemu w ramach grupy Russian Standard” – powiedział Krzysztof Witczak, członek zarządu, dyrektor sprzedaży, itelligence sp. z o.o.

Projekt wdrożenia SAP ERP rozpoczął się w czerwcu. Start produkcyjny planowany jest na rok 2015.

 

***

CEDC jest wiodącym producentem wódki na świecie. Zajmuje czołową pozycję na wszystkich kluczowych rynkach: w Polsce, Rosji i na Węgrzech. W portfolio produktowym CEDC posiada cenione i rozpoznawalne marki, takie jak BOLS, Żubrówka, Absolwent i Soplica w Polsce, Green Mark i Parliament w Rosji, czy Royal Vodka na Węgrzech; będące liderami segmentów na swoich rynkach.

Więcej informacji: www.cedc.com

 

itelligence jest wiodącym międzynarodowym dostawcą pełnego pakietu rozwiązań w środowisku SAP. Zatrudnia ponad 3000 wysoko wykwalifikowanych pracowników w 22 krajach i 5 regionach (Ameryka, Azja, Europa Zachodnia, Europa Wschodnia, Niemcy/Austria). itelligence realizuje złożone projekty w środowisku SAP dla ponad 5 000 klientów na całym świecie. Portfolio usług firmy obejmuje od licencji i konsultingu SAP, poprzez własne branżowe rozwiązania oparte o SAP, aż do usług hostingowych i application support. W Polsce firma działa od 1995 r. i zatrudnia ponad 150 osób. Dysponuje własnym Centrum Systemów Informatycznych wyposażonym w nowoczesną infrastrukturę informatyczną służącą do świadczenia kompleksowych usług outsourcing IT – od wynajmu serwerów i sprzętu sieciowego po rozwój systemów. Posiada wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań informatycznych firmy SAP. W 2013 roku firma wygenerowała łączną sprzedaż na poziomie 457,1 mln EUR.

Więcej informacji: www.itelligence.pl