Doświadczenie i świadomość specyfiki branży, w której działa przedsiębiorca, są niezmiernie ważnymi czynnikami pozwalającymi na zrozumienie potrzeb i sprostanie wymaganiom klientów. W ostatnim  w 2017 roku wydaniu Biuletynu Obsługi klienta (BOK 11-12/2017) przybliżamy specyfikę obsługi klienta w lokalu gastronomicznym.

Naszymi gośćmi są Anita i Krzysztof Otrębscy – właściciele warszawskiej restauracji Stacja Wawer. „…Nie chodzi tylko o jedzenie (…) najważniejsze jest dostosowanie się do jego (Klienta- red.) oczekiwań.  Dlatego ważne jest dla nas to, co o nas myślą i jak nas oceniają. Zadanie przez obsługę restauracji pytania: czy wszystko w porządku? Czy smakowało Państwu? To nie tylko grzecznościowy zwrot…”  W wywiadzie poruszony zastał także problem doboru personelu i efektywnej współpracy w zespole. Stabilizacja w tym obszarze jest pożądana, ale zmiany mogą mieć też swoją dobrą stronę… Nasi rozmówcy odnieśli się także m.in. do potrzeby i możliwości wykorzystania w ich branży z góry opracowanych scenariuszy obsługi klienta.

W Biuletynie poświeciliśmy też miejsce problematyce związanej z kredytami i pożyczkami. Koniec roku to bowiem jeden z gorętszych okresów „nakręcania sprzedaży”, której towarzyszą wzmożone akcje kredytowe.
A to przecież także sprzedaż. Zajęliśmy się też tematyką szkoleń i staraliśmy się przekazać kilka wniosków, które naszym zdaniem pomogą w ich sprawnej organizacji.

Najnowszy oraz archiwalne numery Biuletynu Obsługi Klienta dostępne są pod adresem: http://customercare.com.pl/AKTUALNOSCI/2017_bok.html

Wydawcą Biuletynu Obsługi Klienta jest CCMS, firma świadcząca usługi doradcze i szkoleniowe w obszarze komunikacji z rynkiem, struktur obsługi klienta i sprzedaży. CCMS jest także wydawcą publikacji książkowych z zakresu telemarketingu. Z usług CCMS korzystali m.in.: Toyota Bank,  Infakt, Morizon, pkt.pl, Sanitec Koło, Teleperformance, Energa, Instytut Rozwoju Biznesu (IBD), ITCard, La Lorraine Polska.

Kontakt:

 

Sylwester Kućmierowski

tel.: 780 106 820

mail: sylwester.kucmierowski@ccms.com.pl

 

Robert Waker

tel.: 793 34 44 88

mail: r.waker@ccms.com.pl

 

www.ccms.com.pl

www.facebook.com/ccms.polska