W dniach 10-12 stycznia br. w Orlando na Florydzie odbyła się kolejna edycja targów KBIS – The Kitchen & Bath Industry Show, skupiająca wiodących producentów branży wnętrzarskiej z całego świata. Firma Technistone po raz pierwszy wzięła udział w tym międzynarodowym wydarzeniu, prezentując amerykańskiej publiczności europejski design w najlepszym wydaniu.

KBIS, czyli targi The Kitchen & Bath Industry Show, to wydarzenie o międzynarodowym zasięgu, odbywające się już od ponad 50 lat w Orlando na Florydzie. Częścią integralną spotkania jest przedstawienie przez wiodące marki najnowszych trendów wnętrzarskich w obszarze kuchni i łazienek. W tym roku, firma Technistone po raz pierwszy miała okazję zaprezentować w Orlando swoje propozycje skierowanie do wykończenia tych pomieszczeń. Wśród prezentowanych produktów znalazły się zarówno nowości pochodzące z serii Noble Collection 2017, jak i już znane i cenione powierzchnie konglomeratowe z pozostałych linii produkcyjnych.

Trendy amerykańskie, trendy europejskie…
W tym roku targi KBIS na Florydzie zgromadziły ponad 500 wiodących producentów branży wnętrzarskiej z różnych zakątków świata. Zaprezentowali oni trendy wyposażenia kuchni i łazienek przewidziane na 2017 rok. Wśród przedstawianych propozycji można było zauważyć kilka wiodących konwencji, wspólnie wyznaczających kierunek, jakim podąża współczesny design.
1. Przede wszystkim – personalizacja, jako klucz do stworzenia wartościowego projektu wnętrza. Mieszkanie powinno być architektonicznym odzwierciedleniem naszej osobowości – tylko wtedy będziemy czuli się w nim komfortowo.
2. Każda powierzchnia jest szansą na wyeksponowanie naszych upodobań wzorniczych. W kuchni najlepiej sprawdza się w tej roli blat. Duża powierzchnia znajdująca się na poziomie wzroku umożliwia prezentację wspaniałego rysunku i faktury – może więc być kluczowym elementem przestrzeni.
3. Wśród dominujących barw zauważyć można gamę szarości, kolory ziemi, ale także – co może być dla niektórych zaskoczeniem – błękity, zdobiące szczególnie fronty meblowe.
4. Wśród trendów 2017 znalazła się też idea kuchni inteligentnej ze sprzętami, które myślą za nas, ale również powierzchniami łatwymi w utrzymaniu czystości, nienasiąkliwymi, higienicznymi i odpornymi na działanie kwasów owocowych.

Wpisując się w aktualne trendy, firma Technistone zaprezentowała najnowszą kolekcję pięciu konglomeratów kwarcytowych Noble Collection 2017 o rysunku naturalnego Kamienia. Ponadto, odwiedzający mogli podziwiać slaby Technistone z już uznanych kolekcji, takich jak: Starlight, Essential, Rustic, Harmonia oraz Noble, wyróżniających się wyjątkowymi parametrami technicznymi, takimi jak hipoalergiczność, niepodatność na wilgoć i zaplamienia czy wysoka odporność na uszkodzenia.

Europejski design, światowa jakość
Obecność firm europejskich na targach KBIS wiąże się zwykle z planami ekspansji na rynek amerykański, a prestiż wydarzenia niewątpliwie w tym pomaga.
– Technistone, jako czeska firma do tej pory skupiona była przede wszystkim na rynkach europejskich, a eksport do Stanów Zjednoczonych utrzymywał się na poziomie około 6% całego obrotu. Co prawda konglomerat jest w USA popularny od lat, jednak po wprowadzeniu na rynek kolekcji Noble, zainteresowanie produktami Technistone zwiększyło się wielokrotnie. Stąd też otwarcie naszej filii w Virginii, a także obecność na targach KBIS, które są doskonałym miejscem do zaprezentowania naszej oferty oraz zwiększenia świadomości w zakresie możliwości wykorzystania konglomeratów kwarcytowych – mówi Krzysztof Piotrowski – Przedstawiciel na Polskę firmy Technistone.

Stoisko wystawiennicze Technistone zostało zaprojektowane w taki sposób, aby jak najlepiej wyeksponować różnorodność odcieni oraz wzorów konglomeratu, a także pokazać świadomość firmy w zakresie ochrony środowiska, czego wyrazem była
„zielona ściana” przedstawiająca stosowne certyfikaty. Zwrócono też uwagę na podkreślenie europejskiego pochodzenia firmy przy jednoczesnym otwarciu się na rynki światowe. Odwiedzający mogli podziwiać imponującą ścianę, zbudowaną z płytek kwarcytowych w różnych odcieniach, następnie przejść do kuchni, w której blat oraz przycięty na miarę zlew stworzone zostały z inspirowanego marmurem Noble Cloudy Onyx, aby potem znaleźć się w stylowej łazience, w której konglomeraty z serii Noble takie jak Noble Carrara czy Noble Imperial Grey podziwiać można było w formie wanny, umywalki, czy okładzin ściennych. Oczekiwane produkty z kolekcji Noble 2017, prezentowane na targach KBIS wejdą do sprzedaży Polsce już w połowie 2017 r.
Informacje o firmie:

TECHNISTONE to wiodący europejski producent płyt wykonanych z konglomeratu kwarcowego i kwarcowo-granitowego z ponad 20-letnią historią. Centrala TECHNISTONE znajduje się w Republice Czeskiej – mieście Hradec Kralove, gdzie firma od 23 lat produkuje kamień konglomeratowy we włoskiej technologii Breton. Produkt dostępny jest w postaci płyt o najwyższej jakości, wysokiej higieniczności i licznych walorach estetycznych. TECHNISTONE jest również aktywnym członkiem ASTA Europe (Europejskiego Zrzeszenia Producentów kamienia Konglomeratowego), które kładzie duży nacisk na normy wg których produkowany jest kamień konglomeratowy. Ścisła kontrola jakości surowców, produkcji czy pakowania i wysyłki daje TECHNISTONE pewność, że klient końcowy będzie zadowolony z użytkowania finalnego produktu. Posiadanie Certyfikatu ISO 9001, który jest sprawdzany i kontrolowany przez renomowaną niemiecką firmę TUV daje odbiorcom pewność najwyższej jakości materiału. Wszystkie materiały TECHNISTONE posiadają 10 lat gwarancji.