Norweski holding w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Studentów BEST (Board of European Students of Technology) zaangażował się w projekt „Spotkania z pracodawcą” i wspólnie z członkami organizacji przygotował dla studentów Politechniki Warszawskiej wykład połączony z warsztatem.

W dn. 11 maja br. na Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej odbyło się „Spotkanie z pracodawcą”, w ramach którego koordynatorzy Lean w firmie Kongsberg Automotive Pruszków, Jarosław Szcześniak i Tomasz Szozda, przygotowali i poprowadzili wyjątkową grę – Lean Game. Wzięło w niej udział niemalże 20 studentów z pięciu wydziałów, w tym Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa, Mechatroniki, Inżynierii Produkcji, a także Samochodów i Maszyn Roboczych oraz Zarządzania.

W trakcie Lean Game każdy z uczestników miał okazję wcielić się w role organizatorów oraz uczestników tradycyjnego procesu produkcyjnego: menedżera, klienta czy montera. Produktem były latarki, a gra symulacyjna miała na celu podkreślenie narzędzi lean’owskich, takich jak m.in.: zbalansowanie linii czy redukcja czynności niedodających wartości. Gracze wcielili się w role pracowników linii produkcyjnej, którzy produkują latarki, a także obserwatorów, którzy opisują pomysły w trakcie produkcji. Był też klient, który odbiera gotowy towar.

Gra taka ma za zadanie, nie tylko sprawdzić sprawność manualną pracownika, ale w szczególności nauczyć go, aby potrafił dostrzegać straty w procesie i mógł sam swoje stanowisko pracy usprawnić.

Wszyscy uczestnicy Spotkania mieli również możliwość przekazać swojego CV, aplikując na staż i praktyki w podwarszawskim zakładzie. Dla studentów przygotowujących prace konkursowe, była to niezwykła okazja zasięgnięcia informacji nt. konkursu Innovate with Kongsberg Automotive Pruszków. Choose your automotive career path”, w którym zadaniem jest przedstawienie propozycji na innowacyjne rozwiązania, wykorzystywane w fotelach samochodowych. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 czerwca br., a pula nagród to 11 tys. PLN, płatne staże i praktyki oraz wyjazd do Norwegii. Najlepsi dołączą do zespołu zakładu w Pruszkowie i podpiszą umowę o pracę, na pełny etat!

https://www.facebook.com/Kariera-w-Kongsberg-Automotive-Polska-767449366725387/?fref=ts

https://www.facebook.com/events/290988514567400/