Zakup maszyny do cięcia wodą to ważna inwestycja. Powinna być nie tylko przemyślania pod kątem same maszyny, ale również dokładnie przeanalizowany segment wsparcia dla przedsiębiorcy.  Dlatego przed decyzją o zakupie, warto dokładnie poznać również firmę, która to urządzenie na rynku sprzedaje. Głównie właśnie po to, aby już po zakupie nie zostać pozostawionym samemu sobie z maszyną do cięcia wodą.

Waterjet wymaga nie tylko regularnych przeglądów, ale również okresowych napraw. Do tego dochodzi realizacja gwarancyjnych modernizacji maszyny do cięcia wodą. Ważna jest także bieżąca współpraca z serwisem maszyny oraz prowadzone szkolenia dla pracowników, którzy będą operowali tym urządzeniem.

To wszystko powoduje, że decydując się na zakup waterjeta, powinniśmy nie tylko dokładnie zapoznać się z maszyną, ale również uważnie „prześwietlić” firmę, która urządzenie to sprzedaje.

Warto więc pytać, zasięgać opinii u posiadaczy maszyn do cięcia wodą czy też zbierać informacje wśród firm, które te urządzenia sprzedają. Trzeba również analizować wszelkiego typu poradniki na temat wybory odpowiedniej maszyny do cięcia wodą. Natomiast ważne będą opinie klientów, którzy już kupili waterjety od danej firmy.

Należy koniecznie sprawdzić, ile maszyn tego typu w Polsce firma sprzedała. Czy ma listy referencyjne od klientów? Czy cieszy się dobrą opinią i bez obaw przekaże zainteresowanym nabywcom kontakt do posiadaczy ich maszyn? Trzeba także upewnić się, czy na miejscu funkcjonuje serwis urządzeń do cięcia wodą, czy firma sprzedająca oferuje szkolenia oraz wsparcie, także po okresie gwarancyjnym. Jak wygląda sytuacja z częściami zamiennymi? Czy są uniwersalne i łatwo dostępne, czy też klient będzie uzależniony tylko od jednego dostawcy. Czy firma posiada maszynę demo w swojej siedzibie i można zobaczyć próbki cięcia różnych materiałów? Trzeba też poszukać w mediach branżowych informacji o danej firmie, czyli czy media o dostawcy tych waterjetów coś publikowały.

Pomocny dla wszystkich zainteresowanych tymi maszynami będzie z pewnością poradnik: „Jak mądrze wybrać waterjeta”, który przygotowali specjaliści firmy Techjet – lidera w sprzedaży maszyn do cięcia wodą w Polsce.

Ponad dekadę temu stanęliśmy przed tym samym wyborem, przed którym Ty stoisz teraz. Szukaliśmy rozwiązania, które będzie dla nas najbardziej wydajne i opłacalne. Poświęciliśmy na to bardzo dużo czasu i kosztowało nas to wiele nerwów, ale dzięki naszemu uporowi oraz dociekliwości udało nam się znaleźć rewelacyjnego waterjeta w wyjątkowo dobrej cenie. Wybrana maszyna okazała się niezawodna i bardzo prosta w obsłudze oraz serwisowaniu, jednak gdybyśmy wówczas mieli możliwość skorzystania z poradnika, to ryzyko związane z kupnem waterjeta ograniczylibyśmy do minimum – mówi Marcin Cegielski z firmy Techjet. – Z biegiem lat staliśmy się ekspertami w dziedzinie usługowego cięcia wodą, a także liderem w dostarczaniu waterjetów w Polsce, ponieważ postanowiliśmy umożliwić lokalnym przedsiębiorcom zakup wysokiej jakości waterjetów w przystępnych cenach poprzez wprowadzenie ich do swojej oferty, która w pewien sposób „zmusiła” innych dostawców technologii do obniżenia swoich cen. Doskonale znamy proces zakupu zarówno od strony sprzedawcy, jak i klienta. Teraz chcemy podzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem, aby proces podejmowania decyzji był dla Ciebie łatwiejszy, bezpieczniejszy i mniej czasochłonny niż w naszym przypadku.

Warto więc przed decyzją o zakupie waterjeta skorzystać z poradnika, który przygotowali specjaliści firmy TECHJET – lidera w sprzedaży maszyn do cięcia wodą w Polsce.  Można publikację pobrać za darmo na stronie: www.techjet.eu.