tanie przesyłki

Wiele osób irytuje się, że kurierzy często nie informują o czasie dostawy towaru, przez co klient musi albo specjalnie zwalniać się z pracy, aby odebrać przesyłkę od kuriera, albo samodzielnie odebrać towar z wyznaczonego przez kuriera miejsca. To spora niedogodność, która zwykle wynika z dużego obciążenia poszczególnych pracowników firm kurierskich. Kosztem braku powiadomień jest niższa cena usługi, a przecież na tym klientom zależy najbardziej. Tanie przesyłki, z którymi mamy do czynienia na współczesnym rynku to właśnie efekt zwiększenia wydajności pracy kurierów do nieosiągalnego wcześniej poziomu.

Kurierzy nie dzwonią do wszystkich klientów, ponieważ zwyczajnie brakuje im na to czasu. Gdy kurier musi dostarczyć w ciągu dnia kilkadziesiąt przesyłek, rozmowa telefoniczna z kilkudziesięcioma osobami zajęłaby mu mnóstwo czasu – nawet licząc zaledwie 1-2 minuty na rozmowę, łączny czas rozmów przekroczyłby kilkadziesiąt minut, a na takie marnotrawstwo czasu nie może pozwolić sobie żadna firma kurierska, której zależy na utrzymaniu konkurencyjnych cen swoich usług. Na szczęście tanie przesyłki nie oznaczają całkowitej dowolności, gdy chodzi o termin dostawy. Zamiast powiadomień telefonicznych, firmy kurierskie coraz częściej korzystają z powiadomień SMS, które generowane są w sposób automatyczny przez systemy informatyczne do zarządzania przesyłkami. Klienci otrzymują również możliwość śledzenia przesyłek na podstawie przypisanego do każdej paczki kodu. Wystarczy dostęp do Internetu i dowolnej przeglądarki internetowej by sprawdzić, w którym miejscu znajduje się nasza przesyłka. Dzięki temu klient, przynajmniej w pewnym przybliżeniu może zorientować się kiedy nastąpi dostawa.

Jeśli zależy nam na dostępie do tanich przesyłek musimy pogodzić się z sytuacją pewnych niedogodności związanych ze sposobem dostawy. Gdy chcemy uniezależnić się od kurierów i terminu dostawy, zawsze możemy skorzystać z alternatywnego sposobu odbioru przesyłki. Nową ciekawą opcją są w tym przypadku tzw. paczkomaty, czyli zbiorcze miejsca odbioru przesyłek. Wystarczy kod, który otrzymamy na nasz numer telefonu i w ten sposób dostajemy dostęp do wnętrza konkretnej skrzynki, w której znajduje się nasza przesyłka. To wyjątkowo tanie przesyłki, których podstawowym minusem pozostaje konieczność naszego własnego zaangażowania w odbiór paczki. Jeśli dla młodszych osób nie stanowi to zwykle problemu, to już dla osób starszych zdecydowanie wygodniejszą opcją pozostaje klasyczna usługa kurierska i oczekiwanie na telefon, a następnie na wizytę kuriera.