Luxoft jest jedną z sześciu firm, które będą świadczyć usługi w obszarze doradztwa i implementacji projektów opartych o blockchain i rejestry rozproszone (DLT) dla użytkowników platformy chmurowej Amazona.

– Bardzo się cieszymy, że wspólnie z AWS będziemy pomagać firmom wdrażać rozwiązania oparte o blockchain i DLT – mówi Vasiliy Suvorov, wiceprezes ds. strategii technologicznej w Luxoft. – Blockchain sprawia, że dzielenie się danymi jest łatwiejsze i bardziej wydajne, zwiększa się zaufanie między partnerami i efektywność przeprowadzanych operacji. Dzięki wykorzystaniu rozwiązań AWS firmy mogą zrewolucjonizować sposób, w jaki działają – dodaje.

Luxoft pomaga uruchomić rozwiązania oparte na blockchainie i rejestrach rozproszonych na platformie AWS i przyspiesza ich integrację. Ma już odnotowanych kilka znaczących sukcesów. Jednym z przykładów może być system przetwarzania wniosków oparty na technologii DLT dla jednego z wiodących dostawców usług opieki zdrowotnej. Dzięki wykorzystaniu możliwości, jakie daje AWS Luxoft uprościł proces tworzenia sieci i przyspieszył jej wdrożenie.

To już drugi raz, kiedy Luxoft współpracuje z AWS, pomagając klientom platformy we wdrożeniu najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. Od 2016 roku, firmy współtworzą także rozwiązania z zakresu internetu rzeczy (Internet of Things).