Zakończyła się pierwsza część jednego z najważniejszych w Europie konkursów biznesowych – European Business Awards. Spośród blisko 3 tysięcy przedsiębiorstw, które zostały nominowane do następnego etapu, wyłoniono jedenaście polskich firm. Jedną z nich okazał się Luxoft Poland, zwycięzca w kategorii “The Social Responsibility and Environmental Awareness Award”.

Po raz kolejny, starania Luxoft w obszarze CSR zostały docenione. Firma, silnie zaangażowana w sferę odpowiedzialnego biznesu, w swoich działaniach od lat bierze pod uwagę dobro pracowników i ich bliskich, społeczności lokalnych i środowiska. Przyznany przez EBA tytuł Krajowego Zwycięzcy jest zatem potwierdzeniem, że Luxoft kieruje się w biznesie tym co naprawdę ważne.

– Firmę tworzą ludzie, a dla każdego z nas ważne jest środowisko, w którym żyjemy, nasi bliscy, przyjaciele, sąsiedzi i wszyscy wokół. Ponosimy odpowiedzialność za społeczności, w których działamy – rozumiemy to i przykładamy bardzo dużą wagę do działań CSR – mówi Łukasz Macuda, dyrektor zarządzający Luxoft w Polsce. – Naszym flagowym projektem jest Poland Business Run, w którym setki naszych pracowników i tysiące z całej Polski biegną, by beneficjenci mogli otrzymać potrzebne im protezy. Bardzo ważny jest dla nas obszar edukacyjny. Współpracujemy z Uniwersytetem Dzieci, przygotowując ciekawe scenariusze lekcji informatyki dla dzieci w szkołach podstawowych, a także prowadziliśmy akcję Profesor Wnuczek, w której dzieci uczyły osoby starsze obsługi komputera. Obecnie pracujemy nad programem wyrównującym szanse kobiet i mężczyzn w IT – opowiada.

Luxoft, a także dziesięciu polskich zwycięzców z pozostałych kategorii, przeszedł do finałowego etapu konkursu. Firmy z całego kontynentu będą rywalizować o tytuł Europejskiego Zwycięzcy w swoich kategoriach. Ostateczne rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 23 maja w Warszawie.

Tytuł przyznany w konkursie European Business Awards, to prestiżowe wyróżnienie. Stanowi potwierdzenie przynależności przedsiębiorstwa do grona najlepszych w Europie. W tegorocznej edycji wydarzenia udział wzięło 191 firm z całej Polski. Jednak do ostatecznej rozgrywki dostało się tylko jedenaście – po jednej z każdej kategorii.

Luxoft to globalna firma świadcząca usługi IT, zatrudniająca ponad 13 tys. osób w 21 krajach. W Polsce pracuje w niej ponad 2 tysiące specjalistów z obszaru bankowości inwestycyjnej, komunikacji i rozrywki oraz motoryzacji.