Dr inż. Maciej Twardy jest absolwentem krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica. Od ponad 16-tu lat zawodowo związany jest z branżą teleinformatyczną, w szczególności z obszarem cyberbezpieczeństwa oraz technologii sieciowych.

Maciej Twardy swoją karierę rozpoczynał w roku 2001 od pracy w Departamencie Informatyki Małopolskiego Banku Regionalnego, który w 2002 roku stał się częścią Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. W 2005 roku objął kierownictwo Działu Archiwizacji i Bezpieczeństwa Danych w Akademickim Centrum Komputerowym Cyfronet AGH, tworząc i nadzorując funkcjonowanie systemu składowania kluczowych zasobów informacyjnych centrum superkomputerowego. W 2011 roku awansował na stanowisko zastępcy dyrektora ds. bezpieczeństwa danych i informacji Cyfronetu, stając się odpowiedzialnym za kształtowanie polityki bezpieczeństwa organizacji. W tym okresie uczestniczył w realizacji szeregu projektów, w szczelności związanych z budową infrastruktury PL-Grid, utworzonej w celu dostarczenia polskiej społeczności naukowej nowoczesnej platformy informatycznej, służącej e-Science w różnorodnych obszarach naukowo-badawczych. W latach 2014-2015 pełnił funkcję kierownika technicznego projektu PLGrid CORE, odpowiedzialnego za całokształt technicznych aspektów stanowiących przedmiot projektu, w tym szczególnie opracowanie złożeń funkcjonalnych oraz wdrożenie najszybszego polskiego superkomputera Prometheus. Kontynuacją zaangażowania w obszarze utrzymania i rozwoju infrastruktury HPC było powołanie w 2016 roku na stanowisko zastępcy dyrektora Cyfronetu ds. komputerów dużej mocy. W 2017 roku zakończył długoletnią współpracę z Cyfronetem, obejmując w miesiącu lipcu funkcję dyrektora technicznego w firmie Bakotech Sp. z o.o.

Nowo powołany dyrektor techniczny odpowiadać będzie za kształtowanie polityki produktowej firmy, nadzór nad Działem Wsparcia Technicznego oraz świadczenie usług wsparcia przedsprzedażnego dla kluczowych partnerów i klientów końcowych.

Maciej Twardy jest współautorem kilkunastu publikacji naukowych z obszaru bezpieczeństwa IT oraz systemów składowania danych. Jego zainteresowania i doświadczenia koncentrują się na zaawansowanych systemach ochrony krytycznych zasobów informacyjnych oraz wydajnych i skalowalnych rozwiązaniach transmisji danych.

 

O BAKOTECH

Bakotech Sp. z o.o., z siedzibą w Krakowie, jest częścią międzynarodowej grupy dystrybucyjnej Bakotech®. Jako specjalizowany dystrybutor rozwiązań IT w zakresie bezpieczeństwa, sieci i infrastruktury IT, spółka koncentruje się na dostarczaniu najwyższej jakości produktów i usług w centralnej i wschodniej Europie, w szczególności w: Polsce, Bułgarii, Rumunii, Słowacji, Chorwacji i na Węgrzech, a także w krajach nadbałtyckich. Firma zajmuje się sprzedażą w kanale partnerskim, poprzez rozbudowaną sieć partnerów. Bakotech posiada w swoim portfolio innowacyjne produkty, które odniosły sukces międzynarodowy, a dzięki dystrybutorowi wchodzą nie tylko na rynek polski, ale również krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

 

Kontakt dla prasy:

BAKOTECH Sp. z o.o.

Sandra Wasiak

Marketing Department Manager

tel. 660 343 988

e-mail: sandra.wasiak@bakotech.com

www.bakotech.pl