Sale konferencyjne – najczęściej spotykany rodzaj pomieszczeń do negocjacji, główne cele – negocjacje i spotkania firmowe. Jakich mebli użyć, żeby wszystko poszło zgodnie z planem?

Oczywistym jest, że główną częścią wnętrza, w przypadku sali spotkań, będzie stół konferencyjny. Taki stół powinien zapewnić wygodę dla użytkownika z każdej strony z której on by się nie znalazł. Oprócz spełnienia wymogów ergonomicznych stół konferencyjny musi wplatać się w ogólne koncepcje wnętrza, ze względu na szeroki asortyment produktów tego typu, to jest osiągalne.

Kolekcja mebli biurowych zwykle obejmuje zarówno kompleksowe rozwiązania, jak również możliwość skomponowania własnej sali konferencyjnej, dzięki czemu będzie ona odpowiadać wybranemu stylowi, nie tylko w tym samym pomieszczeniu, ale także będzie pasowała do całego biura. Obecne preferencje dotyczące stołów negocjacyjnych to zaokrąglone kąty: pokazuje to równość wszystkich uczestników obrad. Meble w różnym stylu, w tym stoły znajdziesz na: http://duncan.com.pl/stoly-konferencyjne.

Dla strefy bardziej reprezentacyjnej są wykorzystywane głównie naturalne materiały (szlachetne drewno, marmur) lub sztuczne materiały o wysokiej jakości (szkło hartowane, stal nierdzewna). Meble prostsze z melaminy dobrze wpasują się w sale konferencyjne korporacji.

Krzesła do sal konferencyjnych wybiera się zgodnie z wystrojem wnętrza i mebli już znajdujących się tam. Przy wyborze modelu, konieczne jest, aby uznać, że ideałem jest coś pośredniego między prostotą i luksusem. Przy czym zarówno w wyglądzie jak i w poziomie komfortu. Krzesła dla sal konferencyjnych powinny być wygodne w pewnej mierze, aby zapewnić komfort na krótką metę, niezbyt relaksując rozmówcę.

W zależności od przeznaczenia sali konferencyjnej w niej mogą być umieszczone szafy, regały, stoły, stojaki dla występów, a także niezbędne meble do urządzeń specjalnych. Teraz prawie każda sala negocjacji jest wyposażona w system wyświetlania informacji. Może to być projektor lub ekran plazmowy. Taki system powinien zapewniać wysoką jakość obrazu nawet przy zaciemnieniu pomieszczenia i dając możliwość zdalnego sterowania.

Z jednej strony nastrój w sali konferencyjnej powinien być wysoko przyzwoity, żeby osoba wchodząca na salę, była świadoma w pewności zainwestowanego kapitału. Z drugiej strony wystrój powinien być bez większego szyku w taki sposób, aby nie przeszkadzać obecnym w pracy.

Unikajcie wszelkich ozdobników i stylu swobodnego we wnętrzu, należy używać minimalnej dekoracji, np. żywe lub sztuczne kwiaty w doniczkach. Należy jednak pamiętać, negocjacje i proces podpisywania umów i kontraktów – to poważna sprawa, która musi być przeprowadzona w odpowiednim pomieszczeniu.