Choć nie jest to typowy hotel zabytkowy, to przywiązanie do krakowskiej tradycji i historii ma we krwi. I to bardzo młodej krwi, bo w październiku mija dokładnie rok od otwarcia Mercure Kraków Stare Miasto. Czym zachwyca swoich gości i dlaczego warto zatrzymać się tu na dłużej?

Oto odpowiedź.

Hotel inspirowany historią

Mercure Kraków Kraków Stare Miasto to nowoczesny hotel usytuowany w samym sercu stolicy małopolski. Swoim gościom oferuje 198 przestronnych, wygodnych pokoi o wysokim standardzie. Wnętrza hotelu oddają duszę krakowskiego klimatu i dobrego stylu. Przykładem tego są m.in. fotele przypominające królewski tron, złote lampy nawiązujące designem do królewskich koron, dywany przypominające arrasy, a także posadzka w lobby, wykonana na wzór tej znajdującej się na Wawelu. W recepcji wita gości multimedialny portret Barbary Radziwiłłówny, który co kilkanaście minut ożywa, zabierając ich na wędrówkę po Krakowie. Atrakcją jest też brand wall marki Mercure, czyli czterometrowa ściana w nowoczesnym lobby z wydrukowanymi w technologii 3D kopiami Głów Wawelskich. Wnętrza hotelu zachwycają unikatowym wystrojem i historią, którą można odnaleźć na każdym kroku.
W jego progach gościło wiele znanych osobistości, wśród nich gwiazdy polskiego kina: Małgorzata Kożuchowska i Maciej Zakościelny, a także drużyna piłkarska Anglii, która zatrzymała się w Krakowie z okazji rozgrywek UEFA 21.

Regionalne smaki w liczbach

Hotel Mercure Kraków Stare Miasto, oprócz bogatej oferty noclegowej udostępnia swoim gościom i mieszkańcom nowoczesne zaplecze konferencyjne oraz restaurację Winestone. To właśnie tam serwowane są regionalne pyszności, a także wina z najodleglejszych zakątków świata. Według danych zgromadzonych przez właścicieli hotelu tylko przez 12 miesięcy aktywnej obecności na rynku restaurację Winestone odwiedziło ponad 36 tysięcy gości. Ciekawostką jest, że przez okrągły rok wypili prawie 6 tysięcy filiżanek kaw, prawie 3 tysiące kubków herbat oraz ponad 5 tysięcy litrów soku pomarańczowego. Co więcej – w hotelowej restauracji kucharze wydali ponad 86 tysięcy śniadań i zamówili ponad 74 tysiące jaj. Liczby robią wrażenie – a to dopiero początek działalności Mercure Kraków Stare Miasto.

Kontakt:

 

Agnieszka Kalinowska, Grupa Hotelowa Orbis, tel. 22 829 35 48;

e-mail: agnieszka.kalinowska@accor.com

www.mercure.com/9627

Facebook: MercureKrakowStareMiasto

Instagram: MercureKrakowStareMiasto

Oficialny hashtag uroczystości: #mercurebirthday

Marcin Sabała, 38PR & Content Communication, tel. 514 553 433;

e-mail: marcin.sabala @38pr.pl


****

O Mercure

Sieć Mercure grupy AccorHotels zaprasza do wyjątkowych, inspirowanych lokalnie hoteli. Mercure to jedyna marka hoteli klasy średniej, która łączy siłę międzynarodowej grupy z bezkompromisowym podejściem do jakości oraz ciepłą atmosferą hoteli osadzonych w lokalnej społeczności. Hotele Mercure prowadzone przez entuzjastycznych hotelarzy goszczą podróżujących w celach biznesowych i turystów w wielu miejscach świata. Mercure to ponad 750 hoteli w 58 krajach, idealnie usytuowanych w centrach miast, nad morzem lub w górach.

O AccorHotels

Grupa AccorHotels to światowy lider w dziedzinie obsługi podróżnych i związanego z tym stylu życia oraz cyfrowych, innowacyjnych rozwiązań, oferujący wyjątkowe przeżycia w ponad 4200 hotelach, resortach i rezydencjach, jak również w ponad 10 000 ekskluzywnych prywatnych rezydencji na całym świecie.

mercure.com| accorhotels.com