Akademia Finansów i Biznesu Vistula w dniach 4-6 grudnia 2014 r. zamieni się w centrum obrad na temat współpracy nauki z biznesem, nowych technologii w nauczaniu oraz edukacji w sektorze energetycznym. Prelekcje wygłoszą m.in. Colin Rose – b. doradca rządu Wielkiej Brytanii ds. edukacji czy prof. John Green – ekspert w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi i kierownik na Uniwersytecie w Cambridge. Zgłoszenia udziału w konferencji Kapitał intelektualny i edukacja można przesyłać do 30 listopada 2014 r.

 

 – Na całym świecie czynione są wielkie inwestycje w system edukacji i kapitał intelektualny. Podmioty sektora prywatnego i publicznego muszą zmierzyć się z problemami, które nie istniały jeszcze 20 czy 10 lat temu, takimi jak przeładowanie informacyjne czy niedobór nowych idei dla rozwoju biznesu – podkreśla prof. Jan Fazlagić, organizator konferencji Kapitał intelektualny i edukacja w Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

 

Jak sprostać powyższym wyzwaniom? Jak zarządzać kapitałem intelektualnym firmy, uczelni czy szkoły, jak uczelnia może współpracować z biznesem, jak zarządzać wynikami badań, jak komercjalizować wiedzę? Prof. John Green podzieli się ze słuchaczami swoimi doświadczeniami w tym zakresie. Pod jego kierownictwem Queen’s College na Uniwersytecie w Cambridge wspiął się na szczyty list rankingowych.

 

Z kolei Colin Rose jako współtwórca brytyjskiej kampanii „Kampanii na rzecz uczenia się” i specjalista w zakresie psychologii w edukacji przybliży uczestnikom metody, wykorzystujące nowe technologie. Pozwalają one wyzwolić potencjał uczniów i poprawić ich wyniki w nauce.
Dr Windham Loopesco z Uniwersytetu Colorado w Denver skoncentruje się na najnowszych trendach w zarządzaniu własnością intelektualną i możliwościach ich zastosowania w branży energetycznej. Opowie też o alternatywnych źródłach energii i „zielonych” technologiach.
Kolejną osobistością konferencji będzie Alan Maclachlan – założyciel firmy handlowej w USA, w której, zaczynając od zera osiągnął ponad 10 milionów dolarów w globalnej sprzedaży. Maclachlan opowie o szkoleniu pracowników na odległość, metodach wzmacniania pracy zespołowej, przywództwa i treningu sprzedaży.

W sumie podczas konferencji będzie można wysłuchać 34 referatów przygotowanych przez polskich i zagranicznych ekspertów. Dodatkowo odbędą się sesje plenarne, debaty i warsztaty prowadzone przez specjalistów z Austrii, Wielkiej Brytanii, Indii, Włoch oraz Polski.
Konferencja Kapitał intelektualny i edukacja odbędzie się w dniach 4-6 grudnia 2014 r. w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie (Ursynów). Szczegółowe informacje i zapisy www.ic2014.vistula.edu.pl lub tel.: 22 45 72 300.

Organizatorem konferencji są Akademia Finansów i Biznesu Vistula oraz ALI Polska.