Warszawa, 16.02.2016 W sierpniu 2016 r. na warszawskie drogi wyjedzie 100 fabrycznie nowych autobusów obsługiwanych przez firmę Mobilis. W ten sposób ZTM rozstrzygnął przetarg na 50 autobusów przegubowych oraz 50 dziewięciometrowych, które będą obsługiwały wybrane linie miejskie i podmiejskie w stolicy. Wszystkie pojazdy będą spełniały najwyższą europejską normę emisji spalin Euro 6.

Grupa Mobilis to jedna z największych firm transportowych w Polsce, która od 2003 roku z powodzeniem obsługuje komunikację miejską w Warszawie. Liczba autobusów należących do Mobilis, którymi w 2015r. jeździli Warszawiacy, wyniosła ponad dwa razy więcej niż kolejnego przewoźnika komercyjnego. Przetarg, którego rozstrzygnięcie zostało właśnie potwierdzone umową, różnił się od pozostałych. Po raz pierwszy zastosowane zostały nowe kryteria wyboru najkorzystniejszej oferty.

Wymagania przetargowe były wyjątkowo wysokie. Tym bardziej cieszymy się, że to nasze usługi wybrał ZTM. Mieszkańcy Warszawy jeździć będą nowymi pojazdami wysokiej klasy – Solaris Urbino 8.9 LE oraz Mercedes Benz Conecto G. Autobusy zapewnią pasażerom komfort podróży oraz dostęp do informacji pasażerskiej. Wszystkie pojazdy będą również spełniać najwyższą europejską normę emisji spalin Euro 6 i wyposażone będą w biletomaty – mówi Dariusz Załuska, Prezes Mobilis Sp. z o.o.  Co równie ważne, aby dostosować się do wymagań przetargowych, poczyniliśmy wiele nowych inwestycji, które dodatkowo zapewnią także wyższą niż wymagana jakość obsługi wszystkich pozostałych przewozów realizowanych przez naszą firmę na rzecz warszawskiego ZTM – dodaje Dariusz Załuska.

Punktualność i pełen etat dla kierowców

Nowe autobusy, które w sierpniu 2016 r. wyjadą na ulice Warszawy, będą wyposażone w najnowocześniejsze systemy lokalizacyjne, które, jak podkreśla ZTM, będą miały duże znaczenie w sprawnym zarządzaniu flotą. – Po raz pierwszy dla operatora, który będzie należycie wywiązywać ze swoich obowiązków i będzie świadczył usługi na najwyższym możliwym poziomie, przewidziane zostały nagrody wyjaśnia rzecznik prasowy ZTM, Igor Krajnow.Premiowane będą: ponadprzeciętna punktualność, niezawodność oraz brak innych uchybień. Standardowo również wszystkie autobusy posiadać będą klimatyzację, monitoring, ekrany LCD z informacją pasażerską, tapicerkę o warszawskim wzorze graficznym oraz łączność alarmową. Dodatkowo, wszyscy kierowcy Mobilis będą zatrudnieni w oparciu o umowę o pracę – dodaje Igor Krajnow.

8 lat jeszcze bardziej komfortowej podróży

ZTM w bardzo szczegółowy sposób opisał również wymagania dotyczące wyposażenia zaplecza technicznego oraz procesów obsługi i napraw, dzięki czemu jakość świadczenia usług przewozowych wzrośnie. – Wymagania zakończonego właśnie przetargu były wyższe niż standardowo, czego pozytywne efekty zobaczymy już w sierpniu 2016 r. Przetarg skonstruowany został w taki sposób, aby wyłoniony oferent zapewnił pasażerom wysoki standard przejazdów. Wejście w życie umowy, poprzedzone odpowiednimi przygotowaniami, wpłynie na podwyższenie jakości i komfortu podroży pasażerów stołecznej komunikacji miejskiej i podmiejskiej deklaruje Wiesław Witek, Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego.

Nowe autobusy wyjadą natomiast na ulice Warszawy w sierpniu br. Umowa została zawarta
16 lutego 2016 r. i będzie obowiązywała przez 8 lat. Wraz z rozpoczęciem realizacji najnowszego kontraktu warszawski tabor Mobilis liczyć będzie łącznie do 300 pojazdów. Obecnie Mobilis obsługuje pięć kontraktów z ZTM. W ramach wszystkich zawartych umów dostarczane są autobusy różnej klasy – od mini (8m) do mega (18m).

Więcej informacji o firmie Mobilis na stronie: www.mobilis.pl

 

Kontakt dla mediów:

24/7Communication

Barbara Matusik
tel. 505 103 529
e-mail:
barbara.matusik@247.com.pl

24/7Communication

Elżbieta Pietrzak

tel.: (22) 279 11 26

e-mail: elzbieta.pietrzak@247.com.pl

 

O Grupie Mobilis

Mobilis Sp. z o.o. to największa w Polsce firma transportowa z ponad 25-letnią tradycją w przewozach pasażerskich w naszym kraju i za granicą. Obecnie obsługuje autobusowe linie miejskie w Warszawie, Krakowie, Mławie, Mrągowie i Bartoszycach. Jako właściciel 10 Spółek PKS na terenie Mazowsza i Mazur obsługuje regionalne, międzymiastowe i dalekobieżne linie autokarowe. Firma wykonuje również przewozy okazjonalne, pracownicze i turystyczne na terenie kraju i za granicą. Flota Mobilis Group to ponad 1500 autobusów i autokarów, w tym nowoczesne pojazdy marek Solaris, Iveco, Autosan, Mercedes, Volvo, Scania i Man o różnej wielkości przeznaczone do obsługi komunikacji miejskiej, dalekobieżnej i turystycznej.

Mobilis Sp. z o.o. jest właścicielem holenderskiej Spółki EBS Transportation BV, która obsługuje komunikację miejską na terenie Holandii. Codziennie 221 nowoczesnych autobusów marki Scania wozi pasażerów z regionu Waterland do centrum Amsterdamu.

100-procentowym właścicielem Mobilis Sp. z o.o. jest firma Egged, największy przewoźnik autobusowy w Izraelu oraz jeden z największych przewoźników pasażerskich na świecie.