NEC Display Solutions wprowadził na rynek dwa nowe monitory do ścian wideo: MultiSync® UN551S oraz MultiSync® UN551VS. Oba 55 – calowe modele wyposażono w najnowszą technologię pod kątem niezawodności, jednorodności obrazu i łatwości instalacji. Monitory są idealnym rozwiązaniem do budowy dużych powierzchni wizualnych w handlu, miejscach pubicznych i restauracjach szybkiej obsługi, gdzie dynamiczny obraz jest niezbędny do zaangażowania odbiorców.

UN551S i UN551VS wyposażono w płaski ekran od krawędzi do krawędzi, umożliwiając stworzenie jednolitej ściany wideo o idealnie równej powierzchni bez widocznych granic pomiędzy poszczególnymi ekranami. Monitory pozbawione są fizycznie plastikowej ramki ekranu, a „ramkę” w tym przypadku tworzy nieaktywna część wyświetlacza. Przerwa w ścianie wideo wynosi zaledwie 0,9mm na ekran, co pozwala na uzyskanie jednorodnego obrazu na całej ścianie wizyjnej.

Oba monitory wykorzystują panele w technologii S-IPS, która zapewnia doskonałą jakość obrazu i idealne odwzorowanie kolorów, zarówno w pozycji pionowej, jak i poziomej. Technologia ta gwarantuje również wyjątkowo szerokie kąty widzenia. UN551VS dysponuje jasnością na poziomie 500cd/m2 i jest przystosowany do pracy w warunkach kontrolowanej jasności otoczenia. Wyższa jasność 700cd/m2 w modelu UN551S umożliwia zastosowanie go w środowiskach o wysokim natężeniu światła w otoczeniu i zapewnia dłuższą pracę z jasnością wyjściową o ustalonej wartości.

Tobias Augustin, Senior Product Manager for Large Format Displays w NEC Display Solutions Europe, powiedział: “Zdajemy sobie sprawę, że w sektorze ścian wideo kluczowa jest jakość obrazu. Dlatego wzbogacilismy możliwości naszej technologii ścian wideo o zestaw zaawansowanych inteligentnych funkcji. Nowe monitory UN551S i UN551VS są idelanym rozwiązaniem do handlu, mediów, gastronomii, korporacji i wszystkich zastosowań w przestrzeni publicznej.

Wśród innych zalet MultiSync® UN551S i MultiSync® UN551VS warto wymienić:

* Łatwość instalacji – prosta konfiguracja i modernizacja ściany wideo przy wykorzystaniu wydajnego, komputerowego modułu rozszerzeń OPS Slot-in PC, bez konieczności używania zewnętrznych kabli i urządzeń

* Praca w trybie 24/7 – UN551S i UN551VS oferują najwyższy poziom bezpieczeństwa operacyjnego, zapewniając nieprzerwaną pracę w krytycznych zastosowaniach

* Łatwe serwisowanie i eksploatacja – w pełni zdalny monitoring umożliwia ciągłe śledzenie stanu urządzeń i prewencyjną konserwację w razie potrzeby. Dzięki oprogramowaiu NaViSet Administrator 2 wszystkimi podłączonymi monitorami można sterować z jednej, centralnej lokalizacji. 
Dodatkowych informacji udzielają:

Mariusz Orzechowski
NEC Display Solutions Europe GmbH
Tel.: 12 614 53 53
e-mail: mariusz.orzechowski@nec-displays-pl.com

Anna Wrzesińska
Lucky Monday PR&Events
Tel. 691 769 463
e-mail: awrzesinska@luckymonday.pl