NEC Display Solutions wprowadził na rynek bezprzewodowe rozwiązanie prezentacyjne MultiPresenter® Stick MP10RX do projektorów i monitorów NEC, które nie posiadają funkcji prezentacji bezprzewodowej. Niewielkie urządzenie, zbliżone wielkością do długopisu, podłącza się bezpośrednio do portu HDMI monitora bądź projektora i jest ono kompatybilne także z produktami innych marek.

Podłączony przykładowo do projektora MultiPresenter® może wspópracować z różnymi rozwiązaniami mobilnymi, pozwalając użytkownikom na pracę z własnych urządzeń i jednoczesne wyświetlanie jej efektów przez projektor. Rozwiązanie umożliwia pracę grupową przy jednoczesnej bezprzewodowej prezentacji, bez konieczności stosowania okablowania.

W biurach i salach lekcyjnych użytkownicy mogą połączyć bezprzewodowo z MultiPresenterem® własne urządzenie z systemem operacyjnym Windows, OSX, Android lub iOS przy wykorzystaniu dedykowanej aplikacji, która jest dostępna bezpłatnie w App Store i Google Play Store. Dla bezpieczeństwa połączenie odbywa się przy pomocy kodu PIN wpisywanego w aplikacji, co pozwala na natychmiastowe prezentowanie i udostępnianie treści innym użytkownikom.

„Problemy wynikające ze złego połączenia lub problemów sieciowych, a także ze zbyt dużego okablowania w salach konferencyjnych są obecnie bardzo częste.” – powiedział Ulf Greiner, Senior Product Manager Solutions w NEC Display Solutions Europe – „Nasz bezprzewodowy MultiPresenter® Stick zapewnia prostą i skuteczną współpracę, co czyni go idealnym rozwiązaniem do bezprzewodowej prezentacji i udostępniania materiałów.”

Wszystkie połączone z MultiPresenterem® urządzenia mogą powielać obraz z pozostałych i udostępniać treści, przesyłać pliki, zwiększając wydajność pracy zespołowej. Ponadto MultiPresenter® może być zasilany z portu USB i nie wymaga osobnego zasilacza.

MultiPresenter® Stick MP10RX jest już dostępny na polskim rynku, a jego sugerowana cena detaliczna wynosząca 1860 zł netto czyni inwestycję opłacalną również pod kątem kosztów.

 

Więcej informacji o rozwiązaniu NEC MultiPresenter® Stick można znaleźć na stronie:

https://www.nec-display-solutions.com/p/pl/pl/products/accessories/details/rp/MultipresenterStick-MP10RX.xhtml

 

Video prezentujące rozwiązane:

https://www.youtube.com/watch?v=Q74hQED-LTc