W piątkowy wieczór, 14. grudnia odbędzie się kolejne nieformalne spotkanie programistów w Świdnicy. To okazja do pełnej inspiracji wymiany doświadczeń bez krawatów. Cele są dwa: zdobycie wiedzy i integracja środowiska IT.

To już 9. edycja spotkania BarCodes – wydarzenia skierowanego do osób z branży IT. Równocześnie ciekawa alternatywa dla komercyjnych konferencji branżowych, ponieważ utrzymana jest w swobodnej atmosferze z ludźmi, którzy „po godzinach” chętnie opowiadają o tematach związanych z tworzeniem oprogramowania, bezpieczeństwem aplikacji i dobrymi praktykami programistycznymi.

Spotkania organizowane są co 3 miesiące. Zawsze w jednej ze świdnickich lokalizacji i niezmiennie w atmosferze swobodnych rozmów branżowych. Przed każdym spotkaniem publikowana jest informacja czego będzie dotyczyć i kto będzie przemawiać. Tematy, jakie poruszano na ostatnich spotkaniach to m.in.: GraphOL dla początkujących, wprowadzenie do MQTT, automatyka budynkowa, Code review czy TDD w praktyce dla początkujących. Zróżnicowanie tematyczne jest dość duże, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Nie ma znaczenia czy stawia pierwsze kroki w branży IT czy też jest doświadczonym profesjonalistą.

Tym razem spotkanie odbędzie się w świdnickiej Piwnicy Ratuszowej, a jego początek zaplanowano na godz. 18.00. Głos na forum zabiorą 4 osoby, po czym będzie czas na swobodną wymianę zdań i dyskusję.

AGENDA WYDARZENIA:

18.30-18.50 – Kotlin, więcej niż Tortex (Mateusz Marciniszyn)

Degustacja kodu, doprawionego czystą esencją udogodnień Kotlina. Każdy znajdzie coś dla siebie od słodkości extension function przez gorycz operatora invoke do pikanterii połączenia infixów z myśleniem DSLowym.

19.00 -19.20 – Jak tworzyć Internet of Things? (Wojciech Cygański) 19.30-20.00 – I ty możesz zostać perfekcyjnym panem kodu! (Jacek Mleczek)

Zbliżają się Święta, więc rozpoczął się czas wielkich porządków. Warto zrobić je także w kodzie… Tych kilka praktycznych porad sprawi, że Twój program będzie lśnił czystością!

20.10-20.30. – Wprowadzenie do architektury serverless. (Andrzej Lewandowski).

Z edycji na edycję impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem, co idzie w parze z rosnącą frekwencją. RST Software Masters – współorganizator wydarzenia, zaznacza, że grudniowa edycja będzie jubileuszowa. Pierwsze spotkanie BarCodes odbyło się dokładnie 2 lata temu.

Szczegóły wydarzenia dostępne TUTAJ.

Poprzednie edycje: http://www.barcoders.pl/