Pentaho 5.0 odpowiedzią na potrzebę analizy i dostępu do dużych ilości nowych typów danych.

12 września 2013r miała miejsce premiera nowej wersji platformy analitycznej – Pentaho 5.0. Wersja Pentaho 5.0 jest odpowiedzią na rosnące oczekiwania użytkowników kompleksowych analiz, oczekujących dostępu do dużych ilości i nowych typów danych. Potrzeby takie niesie ze sobą koncepcja gromadzenia i przetwarzania danych w Big Data. Jednocześnie użytkownicy wymagają funkcji ułatwiających przygotowywanie raportów, korzystanie z nich i udostępnianie bez względu na wielkość zbioru danych i ich komplikacje. Pentaho 5.0, został zaprojektowany zgodnie z tymi oczekiwaniami tak, by zapewnić jednolitą platformę dostępu i spójną analizę wszystkich danych, w każdym środowisku, w pełnym spektrum potrzeb analitycznych.

W zaktualizowanej wersji producenci wprowadzili wiele nowych funkcjonalności jednocześnie znacznie poprawiając ergonomię i estetykę interfejsów. Nowoczesny pulpit upraszcza analitykę danych sprawiając, że jest dostępna dla wszystkich użytkowników dając im przewagę konkurencyjną.

Mobilna wersja rozwiązania odpowiada najnowszym trendom dając możliwość błyskawicznego podglądu do analiz ważnych obszarów. Interaktywne, dotykowe panele pozwalają na zadawanie dowolnych pytań
i obserwację wyników w postaci popularnych wykresów kolumnowych, liniowych, punktowych, bąbelkowych, zlokalizowanych na mapach i wielu innych. Funkcjonalność taka idealnie sprawdzi się gdy zajdzie konieczność przeprowadzenia atrakcyjnej prezentacji danych na spotkaniu. Pulpity znacznie zyskały na funkcjonalności dzięki bogactwu możliwości jakie daje technologia mobilna. Projektowanie i edytowanie wielowymiarowych analiz, tworzenie wizualizacji i sprawozdań nie wymaga pomocy działu IT.

Nasze doświadczenia pokazują, że biznes oczekuje od analitycznych i rozwiązań raportowych większej elastyczności pozwalającej na samodzielne konfigurowanie zapytań bez udziału informatyków, możliwości intuicyjnego kształtowania raportu i rodzaju wykresu w zależności od potrzeb oraz mobilności.
Zapisywanie i przechowywanie danych w chmurze pozwala członkom zarządów, managerom i analitykom pracować w dowolnym miejscu i czasie bez wsparcia działu IT. Przygotowanie spotkania nie wymaga dodatkowej pracy związanej z obróbką i konfiguracją raportów wynikowych. Prezentacja danych uzyskanych drogą analizy może odbywać się na żywo. Naturalne przeglądanie wyników, powiększanie przez dotyk, formatowanie za pomocą funkcji ‘drag and drop’, personalizacja dla każdego użytkownika poprzez ‘tagowanie’ dokumentów to tylko wybrane, spośród nowych funkcji.
W nowej wersji Pentaho Business Analytics, doceniony wcześniej dzięki otwartej architekturze i atrakcyjnej polityce cenowej, staje się jeszcze bardziej atrakcyjną platformą analityczno-raportową i poważną konkurencją dla rozwiązań korporacyjnych dostawców.
Sanmargar Team jako czołowy dostawca Platformy Pentaho Business Analytics zaprasza do nieodpłatnego zapoznania się z możliwościami tego rozwiązania oraz nową polityką licencyjną producenta.

Więcej informacji na temat nowej wersji:
http://www.pentaho.com/resource/whats-new-pentaho-business-analytics-50
http://www.pentaho.com/5.0
O Sanmargar Team:

Sanmargar Team jest jednym z czołowych dostawców rozwiązań business intelligence. Oferuje usługi z zakresu integracji systemów informatycznych, projektowania i wdrażania hurtowni danych, systemów analityki biznesowej i raportowania oraz rozwiązań dedykowanych do zarządzania jakością danych.
W szczególności oferta Sanmargar Team dotyczy dostawy rozwiązań i usług wspomagających zarządzanie jakością, czyszczeniem oraz przetwarzaniem danych. Sanmargar Team jest producentem unikatowych, na polskim rynku, rozwiązań do zarządzania danymi podstawowymi (MetaStudio), rozwiązania do czyszczenia danych (DQS – Data Quality Studio) oraz rozwiązania do zarządzania jakością danych (DQMS – Data Quality Management Studio).

Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania.

Ireneusz Chmielak
Pełnomocnik Zarządu

Sanmargar Team sp. z o.o. 03-973 Warszawa, ul. Brukselska 17a
www.sanmargar.pl
tel. (22) 870-10-54; e-mail:listy@sanmargar.pl