Arcus S.A. – jeden z największych na polskim rynku dostawców zintegrowanych systemów IT rozpoczął realizację kontraktu na dostawę urządzeń drukujących oraz usługi serwisowe dla Urzędu Miejskiego w Gdańsku. W ramach podpisanej 9 września br. umowy, o wartości ponad 2 mln złotych brutto, do gdańskiego ratusza trafi blisko 300 najnowocześniejszych urządzeń wielofunkcyjnych marki Kyocera.

„Cieszymy się, że spośród 7 złożonych w przetargu ofert, to właśnie Arcus zaproponował najkorzystniejsze warunki. Wybór rozwiązań Kyocery to nie tylko gwarancja wyjątkowo długiej żywotności sprzętu i niezawodności, ale także realne oszczędności. Według niezależnych porównań rynkowych, drukarki Kyocera gwarantują najniższe na rynku koszty eksploatacji. Dzięki temu Urząd Miejski w Gdańsku znacząco obniży koszty druku, a zaoszczędzone środki będzie mógł przeznaczyć na realizację innych zadań w mieście” – powiedział Michał Czeredys, Prezes Zarządu Arcus S.A.

W ramach umowy, gdański ratusz otrzyma m.in. 250 urządzeń Kyocera Ecosys M3040dn, które umożliwiają druk monochromatyczny, skanowanie i kopiowanie, 20 sztuk Kyocera TASKAlfa 3051ci (kolorowe urządzenia wielofunkcyjne) oraz 17 urządzeń innych modeli Kyocera wyposażonych w funkcję druku w formacie A3. Nowy sprzęt pracował będzie m.in. w Budynku Głównym, Nowym Ratuszu, siedzibach wydziałów Urzędu Miejskiego oraz Zespołach Obsługi Mieszkańców. Razem ze sprzętem zainstalowane zostanie specjalistyczne oprogramowanie MyQ, które pozwoli na bieżące kontrolowanie liczby wydruków, powstających w wydziałach Urzędu.

W tej chwili Arcus dostarcza i instaluje zamówione urządzenia. Zgodnie z umową wszystkie prace zakończą się w ciągu 60 dni od podpisania umowy, czyli w listopadzie bieżącego roku.

 

 

O GRUPIE ARCUS

ARCUS SA jest jednym z największych na polskim rynku dostawców zintegrowanych systemów zarządzania dokumentem i korespondencją masową. ARCUS SA jest przedstawicielem Kyocera Document Solutions oraz Pitney Bowes w Polsce. ARCUS SA i spółki zależne: T-matic Systems SAoraz ARCUS Systemy Informatyczne Sp. z o.o. dostarczają również kompleksowe rozwiązania oraz usługi z zakresu telematyki i inteligentnych sieci, a także integracji rozwiązań ICT (technologie informacyjno-telekomunikacyjne). Czwartą spółką wchodzącą w skład GRUPY ARCUS jest DocuSoft Sp. z o.o. produkująca systemy do obiegu informacji. Do największych klientów GRUPY ARCUS należą banki, firmy ubezpieczeniowe, firmy z branży telekomunikacyjnej, operatorzy pocztowi
i logistyczni oraz administracja publiczna na szczeblu centralnym i lokalnym.

 

O KYOCERA Document Solutions Europe B.V.

KYOCERA Document Solutions jest jednym z wiodących na świecie dostawców rozwiązań z zakresu zarządzaniem dokumentami. Zakres produktów i usług firmy obejmuje drukarki ECOSYS, niezawodne urządzenia wielofunkcyjne, wysokiej jakości materiały eksploatacyjne i szeroki zakres rozwiązań programowych i Managed Services Document (MDS). Oferta KYOCERA Document Solutions zawiera innowacyjne produkty z komponentami o długiej żywotności. Ich użytkownicy korzystają z niskiego całkowitego kosztu posiadania (TCO) rozwiązań oraz wysokiej wydajności
w każdym miejscu pracy. Oferta rozwiązań i usługi Managed Document Services umożliwiają klientom zmniejszenie kosztów, pozytywny wpływ na środowisko oraz poprawę efektywności i niezawodności procesów biznesowych w tym samym czasie. Więcej informacji na stronie: www.kyoceradocumentsolutions.pl.

KYOCERA Document Solutions Inc. jest spółką zależną firmy Kyocera Corporation, która w 2009 roku obchodziła swoją 50-ą rocznicę. Zajmująca 531 miejsce na liście 2000 największych światowych firm notowanych na giełdzie magazynu Forbes, Kyocera jest wiodącym producentem nowoczesnej ceramiki, komponentów elektronicznych, ogniw słonecznych i elektronicznego sprzętu biurowego. Długoterminową strategią wzrostu KYOCERA są działania wspierające sektory telekomunikacji, przetwarzanie informacji, ochrony środowiska oraz poprawy jakości życia.