Optymalizacja to słowo-klucz współczesnej branży budowlanej. Wykonawcy poszukują rozwiązań sprawdzonych, gwarantujących im bezproblemową pracę, ale i ekonomicznych. Te potrzeby doskonale zna PALLMANN, który właśnie wypuszcza na rynek nowy dwuskładnikowy lakier.

Pall-X Trend wyróżniają dwie główne cechy – wysoka wytrzymałość i ekologiczność. Jest to lakier na bazie wody, dlatego charakteryzuje się niską emisją Lotnych Związków Organicznych (LZO <15%). Jego wytrzymałość sprawia z kolei, że nadaje się nawet do podłóg narażonych na duże obciążenia i intensywnie użytkowanych.

Nasz nowy lakier bazuje na sprawdzonej recepturze i naszych wieloletnich doświadczeniach – mówi Dariusz Turski, Brand Manager PALLMANN, marki produktów do montażu, zabezpieczania i konserwacji podłóg drewnianych z grupy UZIN. – Z uwagi na dwuskładnikowość przeznaczony jest głównie dla profesjonalistów. Można go stosować do wszystkich elementów drewnianych wewnątrz budynków, ale szczególnie polecany jest do podłóg – nowych oraz poddawanych renowacji. Produkt ten bazuje na sprawdzonych rozwiązaniach. Dzięki temu, możemy zaoferować lakier dwuskładnikowy w cenie niewiele wyższej od jednoskładnikowego. Z całą pewnością docenią to wszyscy poszukujący sensownego kompromisu szczególnie podczas coraz częstszych renowacji.

Fachowcy z pewnością docenią także jego walory użytkowe – doskonałą rozlewność i krótki czas wiązania dzięki dodatkowi utwardzacza.

Pall-X Trend występuje w wersji półmatowej. Wybór akurat tego stopnia połysku również nie jest przypadkowy. – To także odpowiedź na aktualne trendy. Półmat jest najczęściej wybieranym przez parkieciarzy typem lakieru. Świetnie pasuje do każdej aranżacji, a ponadto jest też najlepszym wyborem, jeśli chodzi o późniejsze użytkowanie podłogi. Lakiery z połyskiem, bardzo modne w latach 70. XX wieku, coraz częściej pojawiają się w projektach wnętrz, ale wciąż to nieduży odsetek kupujących. Podłoga wykończona takim środkiem zyskuje bowiem nieco sztuczny wygląd. Problemem są też bardzo widoczne drobne zarysowania, które powodują mało estetyczne miejscowe zmatowienia. Lakiery matowe z kolei, mimo że dają bardzo elegancki i naturalny efekt, są trudniejsze w czyszczeniu. Najlepsza droga wiedzie zatem pośrodku – lakiery półmatowe nadają parkietowi satynową optykę i podkreślają jego naturalność. Ten rodzaj wykończenia jest w stanie zamaskować różne wady drewna, a zarysowania nie są na nim aż tak widoczne – dodaje ekspert marki PALLMANN.

Nowy lakier dostępny będzie w 5-litrowych pojemnikach, ale przez najbliższe trzy miesiące – od kwietnia do czerwca – będzie dostępny w specjalnych, promocyjnych 5,5-litrowych opakowaniach.

Informacje techniczne:

  • Opakowanie: kanister + butelka
  • Okres przechowywania: przynajmniej 9 miesięcy
  • Stopień połysku: półmat
  • Kolor: bezbarwny
  • Zużycie na warstwę: ok. 100 ml/mkw.
  • Temperatura stosowania: 18-25 stopni Celsjusza
  • Możliwość szlifowania: po ok. 5h*
  • Ponowne lakierowanie: po ok 5h*
  • Ostateczne utwardzenie: po ok. 8 dniach*

*w normalnych warunkach (20 st. C i wilgotności względnej 50%)